1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. UEFA AVRUPA LİGİ

  4. Avrupa medyası olaylı maçı böyle yazdı
Avrupa medyası olaylı maçı böyle yazdı

Avrupa medyası olaylı maçı böyle yazdı

Siyah-beyazlı temsilcimizin arka arkaya yediği hatalı goller sonucu mağlup olması Avrupa'da şaşkınlık yarattı.

A+A-

Ajans Beşiktaş Derleme - Fransa’nın köklü gazetesi L’Equipe, siyah-beyazlıların uzun süre üstün götürdüğü maçta geri dönüşünü sürpriz olarak verdi. L’Equipe, “2 dakikada bitti” başlığını atarken, “67 dakika önde olan Beşiktaş’tı. Umutsuz bir maç geçiren O.Lyon, Tolisso ve Morel’in golleriyle zafere gitti. 2 dakikada bitti” ifadeleri kullanıldı.

Le Monde da çılgın bir futbol gecesi yaşandığını belirtti. Fransız gazete, “Çılgın geceden galip çıkan Olympique Lyon oldu.

Eurosport da benzer şekilde gerçek dışı bir maçın oynandığını kaydedip, “İnanılmaz Lyon. Gerçek dışı bir gecenin sonundan galibiyet çıkaran Lyon oldu. 74 saniyede Morel ve Tolisso ile kazandılar” diye yazdı.

İngiliz The Sun gazetesi, Fabricio’nun maçın kaderini etkilediğini yazarak, “Fabri’nin korkunç hataları, 2 dakikada 2 gol, Lyon geri döndü” yorumunda bulundu.

İspanya’da Mundo Deportivo, Lyon’u Türkiye’de zor bir maçın bekleyeceğini kaydederek, “Lyon, geri dönmeyi başardı ancak Türkiye’deki maçta acı çekecek” görüşünü belirtti.

Hollanda’dan Voetbal International, “Lyon sadece 2 dakikada maçı bitirmeyi başardı” yorumuyla geceyi sundu.

UEFA.com da resmi sitesinden, “Lyon 2 dakikada 2 hatalı golle Beşiktaş’ın önüne geçmeyi başardı” ifadeleriyle maçın tanımını yaptı.

Le Parisien, “Lyon, Beşiktaş’ı devirdi ve rüyasını sürdürdü” manşetini attı. Gazetede, “Her şey bir dakika içinde oldu. Önce Tolisso ardından Morel Beşiktaş’ı yıktı” ifadeleri kullanıldı.

So Foot, “Lyon inanma hakkını kullandı” başlığını kullandığı haberinde, “Son dakikalarda bir fark yaratmak ve kazanmak yeterince önemliydi” ifadelerine yer verildi.

France Football ise ‘Lyon, Fabri’ye teşekkür edebilir’ başlığını kullanarak başarılı kalecinin yaptığı hatanın Fransız ekibine galibiyeti getirdiğini yazdı. (Hürriyet & Milliyet)