1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Beşiktaş bugün 3 açıklama yayınladı!
Beşiktaş bugün 3 açıklama yayınladı!

Beşiktaş bugün 3 açıklama yayınladı!

Beşiktaş Kulübü, çıkan haberler nedeniyle resmi internet sitesinde bugün 3 kez açıklama yayınladı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Siyah-beyazlıları ilk olarak UEFA'nın Beşiktaş'a getirdiği Finansal Fair Play (FFP) konusnda basında çıkan "1 sene daha uzadı" haberlerine açıklık getirdi.

İşte o açıklama:

"Dün UEFA'nın yaptığı açıklama üzerine basın yayın organlarında 'UEFA'dan Beşiktaş'a Kötü Haber' başlıkları ile yer alan haberlerle ilgili kamuoyunu bilgilendirmek isteriz.

Kulübümüz, finansal fair play kriterleri çerçevesinde UEFA ile 3 yıllık anlaşma yapmıştır ve bu anlaşmada geriye 1 yıllık süreç kalmıştır. 

Bazı basın yayın organlarında zaman zaman FFP Kriterlerinin bu yaz sona ereceği haberleri üzerine, Başkanımız Fikret Orman en son geçtiğimiz haftalarda yaptığı bir basın toplantısında konuya açıklık getirip, 'UEFA ile yaptığımız anlaşmanın 2 yılının geride kaldığını ve önümüzdeki sene de devam edeceğini' net bir şekilde ifade etmiştir.

Kulübümüz, UEFA ile yapılan anlaşmada ilk 2 yıllık süreçte fesih ve ceza getirebilecek tüm hedefleri tutturmuş ve verdiği sözleri tutmuştur. 

UEFA'nın yazılı metninde geçen 'kısmi uygunluk' ifadesi sadece kalan süre ile alakalı olup, kulübümüzün zaten bilindiği gibi 1 yılı daha kaldığının ifadesidir. UEFA'nın kulübümüze herhangi bir yeni kısıtlaması bulunmamaktadır."

Beşiktaş'tan yapılan ikinci açıklama ise Quaresma'nın sakatlığı ile ilgili geldi.

"Basın yayın organlarında yer alan, Lyon ile oynadığımız maçta futbolcumuz Ricardo Quaresma'nın sakatlığının nüksettiği, uzun bir süre forma giyemeyeceği iddiaları asılsızdır.

Futbolcularımız ile ilgili bu tür sağlık bilgilendirmeleri ihtiyaç görüldüğünde resmi kanallarımızca yapılmaktadır.

Resmi olarak duyurulmadıkça taraftarlarımızın bu tür iddialara itibar etmemesini rica ederiz."

Beşiktaş, son açıklamayı ise yazdığı yazıda Şenol Güneş ve Cenk Tosun'a hakaret eden Hıncal Uluç için yaptı.

"Hıncal Uluç'un köşe yazısındaki ağır ithamlar ve hakarete varan ifadeler asla kabul edilemez.

Teknik Direktörümüz Şenol Güneş ve futbolcumuz Cenk Tosun hakkında, ifade özgürlüğü ve eleştiri sınırlarının dışına taşarak, aleni olarak hakaret ifadeleri kullanan Hıncal Uluç'u kınıyoruz.

Hıncal Uluç'a karşı tüm hukuki haklarımızı kullanacağımızı kamuoyunun bilgilerine saygılarımızla sunarız."

Önceki ve Sonraki Haberler