1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Beşiktaş'ın oyuncularını alıp yedekte oturtanlara, Beşiktaş'ın kim oluğunu gösteriyoruz"
"Beşiktaş'ın oyuncularını alıp yedekte oturtanlara, Beşiktaş'ın kim oluğunu gösteriyoruz"

"Beşiktaş'ın oyuncularını alıp yedekte oturtanlara, Beşiktaş'ın kim oluğunu gösteriyoruz"

Beşiktaş'ın Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı Akatlar Spor Kompleksi’nde yapıldı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - 14 Mayıs'ta çoğunluk sağlanamadığı için bugüne ertelenen Beşiktaş Olağan İdari ve Mali Genel Kurul Toplantısı, Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın ardından başladı.
Genel kurula Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman ve yönetim kurulu ile kongre üyeleri katıldı. Kongre divan başkanlığına üyelerin oylarıyla Şener Yurdakul seçildi.

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın kongrede yaptığı bütün açıklamalar şu şekilde;

"Burada 1 yıl içerisinde büyük başarılara imza attık"

"Geçen sene Vodafone Arena’yı açtık. Çok güzel bir kompleks oldu. Burada 1 yıl içerisinde büyük başarılara imza attık. Şampiyonluk aldık. İnşallah yine Osmanlıspor maçıyla şampiyonluğu almayı Allah bize nasip etsin. Yüzde 72 galibiyet oranıyla oynuyoruz."

"Biz 32bin kişiyle oynuyoruz"

"6309 seyirci ortalamasıyla lig oynanıyor. Biz 32 bin kişiyle oynuyoruz. Yaklaşık olarak 5,5 katı büyüklükle oynuyoruz. Avrupa maçlarının seyirci ortalaması 7202 kişi, biz ise 37 bin ortalamayla oynadık."

"114 yıllık bütün belgelerimizi dijital olarak arşivledik"

"Beşiktaş'ın arşivi oluşturulmasına büyük zaman harcandı. 114 yıllık bütün belgelerimizi dijital olarak arşivledik. Ne istiyorsanız oradan bulabilirsiniz. Büyük para harcadık buna ama tarihine, geçmişine sahip çıkmayan bir kulübün hiçbir geleceği olmaz."

"Ofislerimizi stada taşıdık"

"Vodafone Arena'da 4 restorant var. 1 tane daha açacağız. İzinlerini aldık. Bayramdan sonra açacağız. Haftanın 7 günü tüm taraftarlarımıza hizmet verecektir. Ofisleirmizi stada taşıdık. 5 ayrı yerdeydik. Beşiktaş Plazalardaki ofisi taşıdık. Başkanlık makamını taşıdık. Kulüp binamızdan da taşındık. Bir tek medya grubu kaldı onu da taşıyacağız. Çıktığımız her yeri kiraya verdik."

"İki rakibimizden de yüzde 20, yüzde 30 fazla gelir elde ediyoruz"

"İki rakibimizin de yüzde 20 yüzde 30 fazla gelir elde ediyoruz. Stadyum geliri olarak değil, pazarlamada da yaklaşık olarak 150 milyon dolarlık anlaşmalar imzaladık. Bu anlaşmalarda hiç bir kişinin kapısının çalmadan kazan-kazan anlaşması imzaladık. Çok sayıda reklam filmi çekiliyor. Bu da Beşiktaş'ın kamuoyunda yükselişini gösteriyor."

"Uzakdoğu'ya açılıyoruz"

"Yeni projelere ihtiyacımız var. Uzakdoğuya açılıyoruz. Dünyanın her tarafında bir Beşiktaş taraftarı olması lazım. Gelirlerimizin en üst noktasına ulaştık. Global sponsorlarımızın olması lazım. 16 milyon dolar forma gelirimiz var. Onlarla mücadele edebilmemiz için bizim de global sponsorumuzun olması lazım. Bizim kulübümüzü Türkiye'de Almanya'da değil, Çin'de Malezya'da göreceksiniz."

"Kimse Beşiktaş'ı çantada keklik olarak göremez"

"Beşiktaş Kulübü dünyanın her tarafında izlenen bir kulüptür. Kimse Beşiktaş'ı çantada keklik olarak göremez. Daha büyük anlaşmalar imzalayacağız."

"Herkesin gurur duyacağı bir uçağımız var"

"Artık herkesin gurur duyacağı bir uçağıımız var. Hamdolsun çok uğraştık. Napoli'ye giderken, takımızıla beraber 2 kez uçtuk. Biz zaten THY ile uçuyorduk ama kendi uçağımızla uçmak istediğimiz bir şeydi. Başardığımız için çok mutluyuz."

"Bunlar dünyada hiçbir kulüp yapamaz"

"Napoli'ye gidiyorsun Beşiktaş'ın otbüsü var. Lyon'a gidiyorsun Beşiktaş'ın otobüsü var. Bunları dünyada hiçbir kulüp yapamaz. Biz her yere kendi otobüsümüzle gidiyoruz. Biz FEDA ile başladık. Stadı yıkınca GURURLAN ile devam ettik. Şimdi de EFENDİ BEŞİKTAŞ ile devam ettik."

"Efendiyiz ama bu demek değildir ki hakkımızı korumayacağız"

"Ben ve arkadaşlarım hiçbir fırsattan fırsatçılık çıkartmıyoruz. Efendiyiz ama bu demek değildir ki hakkımızı korumayacağız. Vakur duruyoruz ama Beşiktaş'ı herkese gösteriyoruz. Kim bize nasıl davranıyorsa o şekilde davranıyoruz. Beşiktaş'ı ufak görenlere, Beşiktaş'ın oyuncularını alıp yedekte oturtanlara, Beşiktaş'ın kim olduğunu gösteriyoruz."

"Dünya çapında ses getiren bir organizasyon oldu"

"Sessiz tezahürata dünyada ilk kez biz yaptık. Dünya çapında ses getiren bir organizasyon oldu. Dünyanın 120 ülkesinde haber yapıldı bu. 9 milyon kişiyle iletişim kuruldu. Toplam 84 mağazamız var Türkiye çapında. İlk geldiğimizde 79 bin forma satıyorduk. Geçen sene 300 bin forma sattık. Bu sezon 400 bin formaya geldik. İnşallah 3. yıldızlı formalarımızla 500 bin hedefliyoruz. 15.6 milyon TL'den 90 milyon TL'ye geldik. Türkiye'nin en büyük Kartal Yuvası mağazasını yaptık."

"Beşiktaş'ı iyi temsil ediyoruz"

"Stadın yıkım işlerini biz birine verdik, hurdaları alacak bize 275 bin TL verecekti, parayı aldık yıkım işleri başladı ben de stadın şantiyesindeyim, telefon geldi haciz gelmiş. Aldığım 275 bin TL'yi oraya vermek zorunda kaldık. Önümüzdeki hafta Gaziantep maçında stadın büyük bölümünü alabilmek için talepte bulunduk. Beşiktaş’ı iyi temsil eden bir ekibiz."

"Beşiktaş, iletişimi sayesinde en çok konuşulan kulüp"

"İletişim konusunda büyük bir başarı elde ettik" dedi. Orman şu açıklamalarda bulundu: "Sessiz tezahüratı dünyada ilk kez biz yaptık. Dünya çapında ses getiren bir organizasyon oldu. 200 kereden fazla haber oldu. Dünyanın 120 ülkesinde haber yapıldı bu. 9 milyon kişiyle iletişim kuruldu."

"Bize ve yönetime güvenen arkadaşlar var"

"Çok arkadaşlarımız var. Bize ve yönetime güvenen arkadaşlar var. Hiçbir derneğe kaç kongre üyesi var diye sormadım. Kerkük'teki okulu Cengiz'e vermişiz de falan. Cengiz Sarıkaya gidiyor, bombaların arasında Beşiktaş'a bir şeyler katalım diye uğraşıyor. Onların hepsine sahip çıkıyoruz. Ben de gidecektim oraya, ancak o tek gitti"
"Bizim Vodafone ile 15 milyon dolarlık bir anlaşmamız var. Biz Bipspora görüntü verip para kazanabilir miyiz? Öyle bir şeyin olma şansı sıfır."

"Eskiden sosyal medya yoktu"

"Eskiden sosyal medya yoktu. Telefon herkesin elinde şimdi. Allahtan Süleyman Abiyle yöneticilik yaptığım dönemde bu teknoloji yoktu. Ben hiçbir yerde yemek yiyemiyorum. Geçenlerde en yakın arkadaşlarımdan bir tanesi Venedik'te evleniyor. Gelir misin diye sordu. Gelemem dedim. Çok sevgi görüyoruz. Bu işi Beşiktaş için yapıyoruz. Demirören konusunda biz sorulabilecek her hesabı soruyoruz."

"Tabata'nın hesabını soralım diyorlar"

"Tabata'nın hesabını soralım diyorlar. Arkadaşlar, Tabata'nın parası Beşiktaş'tan resmi yollarla gitmiş. Ona bakma yetkimiz yok. Genel kurulun seçmiş olduğu ve ibra ettiği yönetim kuruluna siz bu transferi neden yaptınız diye sorsak, katkı versin diye yaptık diyecekler. Ne diyecekler başka?".

"Biz bunlara kombine satmadık"

"Kombine kart almış adam 20 defa devretmiş, onları da aratıyorum ben çalışanlara. Adam diyor ki, ben buna para verdim. Ama senin yaptığın karaborsa. Biz bunlara bu sezon kombine satmadık."

"Karaborsacılıktan son derece rahatsızım"

"Beni arıyorlar. ''Bizi kandırmışlar, biz kaldık dışarıda'' diyorlar. Karaborsacılıktan son derece rahatsızım. Biz büyük bir aileyiz. Şehir dışından gelenlere yardımcı oluruz. Beşiktaş yönetimi bir kişiye bedava bilet vermez. Kime verdiysek parasıyla vermişizdir."

"Santrafor almazsan şampiyonluk gider dediler. Almadım"

"Devre arasında santrafor al santrafor al. Santrafor almazsan şampiyonluk gider gibi bir sürü laf söylediler. Almadım. Şimdi kaybetsek benim yüzümden. Kazanınca Allahtan oluyor. Biz de istiyoruz ama sonucunda bir artı bir eksi doğuruyor. Ama çok doğru bir şey var. Bütçe disiplininde daha radikal işler yapmak lazım."

"Yönetici, başkan yetiştirmek lazım"

"Yönetici yetiştirmek lazım. Başkan yetiştirmek lazım. Bizimle çalışacaksınız. Bayan yöneticinin olması bize çok şey katar. Gelin çalışın kendinizi gösterin. Biz de diyelim ki bundan yararlanabiliriz evet. Beşiktaş icraat yeridir."

"Divan Kurulu'ndan gönderilenler..."

"Divan Kurulu'ndan gönderilenlerle ilgili olarak, sayın Divan Başkanımız Tevfik Yamantürk'e buradan sesleniyorum. Bir dilekçe yayınlayalım. Bu ayıbı temizleyelim."

Önceki ve Sonraki Haberler