1. HABERLER

  2. DİĞER

  3. Beşiktaş'tan korsanla mücadelede büyük projeler!
Beşiktaş'tan korsanla mücadelede büyük projeler!

Beşiktaş'tan korsanla mücadelede büyük projeler!

Beşiktaş'ın geçen yıllarda korsan ürünler yüzünden milyonlarca dolar kaybetmesi üzerine Kartal Yuvalarından Sorumlu Hüseyin Mican ve Hukuk İşlerinden sorumlu yönetici Şafak Mahmutyazıcıoğlu ile geniş kapsamlı proje ürettiler.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Korsan ürün üretenleri üreten ve satanları hukuk çerçevesi içinde takibe aldıklarını belirten Hüseyin Mican "Taraftarlarımızında sıklıkla mücadele ettiği korsan ürünler konusunda geniş rapor hazırladık. Önce korsanları Kulüp bünyesinde elemanlarımız tarafından korsan satış noktalarına standlarımızı koyduk ve korsanların sattığı fiyat üzerinden atkı, kaşkol gibi ürünleri satışa sunduk.

Bu taraftarlarımız arasında inanılmaz ilgi gördü. Fakat maç öncesi bizler çok zor durumda kalıyoruz. Çünkü stadımızın sol tarafı Beşiktaş Belediyesi, Yeni açık tarafı ise Şişli Belediyesi, Numaralı tribün tarafı ise Beyoğlu Belediyesi ve İstanbul Büyük Şehir Belediyesine ait. Beşiktaş Belediyesinden kaçan korsanlar diğer Belediyelerin alanlarına gidiyorlar.

Bu konuda bir şey yapamıyoruz. Bu nedenle Beşiktaş Belediyesinin gösterdiği ilgiye teşekkür ederiz. Bu arada Vodafone Arena'ya özellikle Üsküdar Bölgesinden yoğun taraftar topluluğu geliyor.

Üsküdar'da korsanlara engel olamıyoruz. Üsküdar Belediyesi bir yaptırım uygulamıyor. Tek isteğimiz tüm Belediyelerin korsan savaşına sahip çıkması gerekir." dedi.

Beşiktaş'ın tarihinde ilk kez Fenerbahçe ve Galatasaray'dan fazla ürün sattığına değinen Mican 2011-12 sezonundan bu zamana kadar yapılan satış noktaları, froma satışları ve ciroları şöyle açıkladı:

BÜYÜK PASTAHANEDEN DAVACI OLDUK

Beşiktaş Kulübü Hukuk sorumlusu Şafak Mahmutyazıcıoğlu ise kulüp hukuk servisi olarak ülke genelinde korsana karşı bir operasyon başlattıklarını belirtti ve ekledi:

"Şu ana kadar ekibimiz 30 il ve 200 ilçede yoğun bir korsan avı başlattık ve toplamda bugüne kadar 500 bin Tl tazminat kazandık. Bu bir ilktir. Bugüne kadar yaşadığımız en ilginç olay ise Türkiye'nin en büyük pastaneler zincirinde yaşadık.

Çünkü ürünlerinde Beşiktaş logosu kullanmışlar bizde mahkeme kanalıyla tespit ettik. İstanbul'da 50 bin korsan forma yakalattık. Bunları tek tek kontrol altına aldırdık. Şu anda İstanbul geneline fazla girmedik. Yakında İstanbul'da korsanlara karşı savaşımız gündemde yer alacak. Şu anada kadar 928 facebook, 400 intrengam ve 13 webb sitesinde korsan satışları engelledik. Korsanla savaşımız devam edecek. Kulübümüzün menfaatlerini düşünüyoruz" (Hürriyet / İsmail Er)

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici sözler ile inançlara saldırı içeren, imla kurallarına uyulmadan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmaz.