1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. UEFA AVRUPA LİGİ

  4. Bilal Meşe çok kızdı: "Eyyy Aboubakar efendi..."
Bilal Meşe çok kızdı: "Eyyy Aboubakar efendi..."

Bilal Meşe çok kızdı: "Eyyy Aboubakar efendi..."

Milliyet gazetesi yazarı Bilal Meşe, Beşiktaş-Olympiakos maçını değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Bilal Meşe, bugünkü köşe yazısında şunları yazdı:

Hay boyun-posun devrilsin emi! Gol atsan ne olur, atmazsan ne olur? Kim olursan ol, sahada kalamıyor, arkadaşlarını yalnızlığa mahkum ediyorsan, sana nasıl profesyonel diyeceğiz arkadaş? Topsuz alanda rakibine kafa atmayı nasıl açıklayacaksın eyyy Aboubakar efendi! Bırak rakibi arkadaşlarının onca emeğine nasıl ihanet edersin? Tamam belki rakibin seni tahrik etti, ama olmayacaksın, profesyonelliğin ilk şartı budur!

Beşiktaş maça ne güzel başladı, Aboubakar ve Babel'in golleriyle rakibi moralmen çökertmişti... İlk sekize kalmanın keyfini yaşadığı anlarda çok basit bir gol yedi Kartal... İşte Marcelo'nun yokluğunu o pozisyonda iliklerine kadar yaşadı Kartal! Dememiz o ki, takım savunmasını maalesef bir türlü beceremiyoruz yıllardır! Elyounoussi'nin bu golü beraberinde paniğe neden olurken, Aboubakar'ın kızarması, takımı, taraflı-tarafsız herkesi bunalıma soktu! Acaba Aboubakar'ın yüzü kızardı mı merak ediyoruz! Güneş hocanında hesabında böyle bir kart yoktu kuşkusuz! İşte teknik adamların çaresiz kaldığı anlar bu tip sorumsuzluklardır! Haaa pozisyon gereği görebilirsiniz, buna gıkımız çıkmaz, ama Aboubakar'ın bu kartta savunması bile alınmaz, direkt en ağır cezayı vereceksiniz, aksi alışkanlık yapar!

Aboubakar, konuk takımı da havaya sokarken, Beşiktaş savunmasına kapanmak zorunda kaldı. Bu tip zorluk derecesi yüksek maçlarda eksik kalmak, müthiş bir handikaptır.

Düşünün tam tamına 51 dakika eksik oynayan, savunmayı öne çıkaran ama asla pes etmeyen Kartal, fırsatlar aradı, nitekim 75'de Babel'le üçüncü golünü buldu. Bu golün anlamı büyüktü, Kartal zincirleri kırdı, yeniden yüksek uçuşa, yani UEFA'da ilk sekize kanat çırptı. Valla Güneş hocaya da helal olsun, koşmaktan anası ağlayan Querasma'yı aldı, Cenk'i sahaya sürdü. Ve bizim Cenk'imiz, Kartal'ın onuru, hatta adamı 84'de Talisca'nın asistine golle yanıt verdi, tarih yazdı tarih.. Talisca'ya da helal olsun, şutları bıraktı, asistler yaptı, kutluyoruz.

Şimdi, Avrupa'daki tek temsilcimiz Beşiktaş ile gurur duyuyoruz, sevinçlerine ortak oluyoruz. Ne var ki, bu onurlu ve de gururlu sevince Aboubakar'ın ortak olmaya hiç ama hiç hakkı yok. Niye mi, ülkemizin futbolseverlerine, hocalarına, arkadaşlarına, tribündeki taraftarlarına 51 dakika ızdırap çektirdiği için!

Önceki ve Sonraki Haberler