1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Gökhan Töre'ye saldıran kişinin cezası belli oldu
Gökhan Töre'ye saldıran kişinin cezası belli oldu

Gökhan Töre'ye saldıran kişinin cezası belli oldu

Gökhan Töre'yi yaralayan şahsın cezası belli oldu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Şişli'de 2014 yılında bir barda havaya ateş açan ve aralarında futbolcu Gökhan Töre'nin de bulunduğu 6 kişinin yaralanmasına neden olduğu gerekçesiyle yargılanan tutuksuz sanık Korhan Bahadır "silahla olası kasıtla yaralama" ve "ruhsatsız silah bulundurmak" suçlarından toplam 9 yıl 10 ay hapis cezasına çarptırıldı.

İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan karar duruşmasına, başka suçtan hükümlü sanık Korhan Bahadır SEGBİS aracılığıyla katıldı. "Yalan tanıklık" suçundan tutuksuz yargılanan diğer sanık Hasan Kutlu ile Gökhan Töre'nin de aralarında bulunduğu 6 müşteki duruşmaya katılmadı.

"BÖYLE BİR EYLEME KARIŞMADIM"

Esas hakkında son savunması sorulan sanık Bahadır, "yapmadığım bir suçtan hapis yattım. Böyle bir eyleme karışmadım. Silahla kimseyi yaralamadım. Olayda yaralandığını söylenen şahıslardan biri medyatik olduğu için medya bir suçlu buldu. Suçu benim üzerime yıkmaya kalktı. Boş yere tutuklu kaldım. Atılı suçu işlemediğim için beraatimi talep ediyorum" dedi.

Avukatların beyanın alınmasının ardından mahkeme heyeti, dosyayı karara bağladı. Heyet, sanık Bahadır'ın 6 kişiyi "silahla yaralama" ve "ruhsatsız silah bulundrumak" suçundan 9 yıl 10 ay hapis cezası ile cezalandırılmasına karar verdi. Sanık Bahadır'ın aynı zamanda bu dosyadan da tutuklanmasına hükmeden heyet, diğer sanık Kutlu'nun ise atılı suçlardan beraatini kararlaştırdı. (Cumhuriyet)

Önceki ve Sonraki Haberler