1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Kjaer'i Beşiktaş'a çok isterim"
"Kjaer'i Beşiktaş'a çok isterim"

"Kjaer'i Beşiktaş'a çok isterim"

Beşiktaş'ın eski oyuncusu Ahmet Dursun önemli tespitlerde bulundu.

A+A-

Ajans Beşiktaş- Beşiktaş’ın ve Türkiye A Milli Futbol Takımı’nın eski yıldızlarından Ahmet Dursun, Skorer'den Neslihan Ablay'a çarpıcı açıklamalar yaptı.


"Tosic'i kadroda barındırmam"
Ahmet Dursun Beşiktaş’ın UEFA Avrupa Ligin’deki performansını da değerlendirdi. Dursun ”Lyon Beşiktaş’tan daha güçlü bir takım. Beşiktaş’ın çok fazla şansı yokmuş gibi gözüküyordu. Ama deplasmanda da kendi evinde de çok güzel bir mücadele verdi.Şanssızlık mı demek lazım beceriksizlik mi bilemiyorum.Şenol Hoca’nın da hataları olmuş olabilir. Ben olsam, Tosic’e bırakın penaltı attırmayı, futbolcu olarak kadromda barındırmam. Tosic bana penaltı atmak istiyorum dese bile, Fabri’ye attırırım senden daha iyi derim.” dedi. Şenol Güneş’in maçın ardından yaptığı penaltı atışlarına çalışmadık açıklamasına da tepki gösteren Dursun; 5 antrenmanda bir bile penaltı atışları çalışılır. Böyle bir maça çıkacakken penaltı çalışmamak kabul edilemez.” şeklinde konuştu.

"Defansa takviye şart"
Gelecek sezon için Beşiktaş’a transfer takviyesi gerektiğini savunan eski yıldız futbolcu, ”Defansa iki isim lazım. Marcelo çok iyi bir futbolcu ama bazen ağır kalabiliyor.Babel ve Quaresma’nın alternatifi yok.Cenk Tosun,Aboubakar ve Talisca’nın performanslarını çok beğeniyorum.Beşiktaş, Talisca ve Aboubakar’ı elinde tutarsa zaten çok iyi iki transfer yapmış oluyor.Eğer imkan olsaydı Kjaer’in de Beşiktaş’ta olmasını çok isterdim.” yorumunu yaptı.

"Survivor sonrası İlhan Mansız ve Serhat Akın ile..."
Teknik direktörlük yapmayı hiç düşünmediğini belirten Ahmet Dursun; ”Serkan ile birlikte, dövüş sporları ve CrossFit üzerine yeni bir spor salonu açtık. Benim çok profesyonel olduğum bir alan olmasa da ilgi duyduğum bir alan.Bir de İlhan Mansız ve Serhat Akın Survivor’dan geldikten sonra bir menajerlik şirketi kurmak istiyoruz.Bir Galatasaraylı arkadaşımız da belki bizimle birlikte olacak.İnşallah arkadaşlarım geldikten sonra profesyonel anlamda böyle bir girişimde de bulunacağız.” dedi.


"Volkan Babacan'ı beğenmiyorum"
A Spor muhabiriyle yaşanan olayların ardından Milli takıma çağrılıp çağrılmayacağı merak edilen Volkan Babacan konusunda da görüşlerini aktaran Dursun ”Ben Volkan Babacan’ı çok iyi bir kaleci olarak görmüyorum. Milli takıma gelmese de yerini doldurabilecek birçok isim olduğu düşünüyorum. Bu yüzden Milli takımda olmaması büyük bir kayıp olmayacaktır.” ifadelerini kullandı.

Önceki ve Sonraki Haberler