1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Mehmet Demirkol: "Beşiktaş parlak ama çok kırılgan!"
Mehmet Demirkol: "Beşiktaş parlak ama çok kırılgan!"

Mehmet Demirkol: "Beşiktaş parlak ama çok kırılgan!"

Mehmet Demirkol, 3-2 skoruyla siyah-beyazlıların galip geldiği Beşiktaş-Adanaspor maçını değerlendirdi.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Fanatik gazetesi spor yazarı Mehmet Dermikol, bugünkü köşesinde maç hakkında şunları yazdı:

Talisca santrfor arkası, Babel ve Aboubakar santrfordu. Bu düzenle gol gelse de alışık olunan akışkan futbol gelmedi. Gol sonrası Necip’le merkezi iyice kuvvetlendirince problemler çözüldü. Ama asıl sevindirici olan ligin zirvesindeki ve dibindeki iki takımın oynadığı bir maçın bu kadar gelgitli ve heyecanlı oluşu...

Beşiktaş’ın kadrosu kristal bir vazo gibi. Çok parlak ama çok kırılgan. Açık söylemek gerekirse ideal kadrodaki Babel, Quaresma, Talisca, Aboubakar, Oğuzhan, Gökhan, Adriano’yu hep birlikte sahaya sürmek cesaret ister. Şenol hoca bu kristali vazoyu bir sacayağının üzerine oturtarak onların pırıltısından yararlanıyor ve kırılganlıklarını minimize ediyor. Marcelo, Atiba ve Tosiç’ten müteşekkil bu ekip olmazsa olmaz. Bu üçlü bozulduğunda vazonun dik durması çok zor. Lyon maçlarındaki sıkıntı bundan. Dün fizik ve mental yorgunluk nedeniyle sahaya çıkan kadroda sacayağı tam olmayınca, merkezi daha sağlam tutmak için dizilişi değiştirdi. Merkezi daha kalabalık tutacak 4-Baklava-2’yle oyuna başladılar. Kanatlar Gökhan ve Tosiç’e bırakıldı.

Hükmetmeye başladı

Talisca santrfor arkası, Babel ve Aboubakar santrfordu. Bu düzenle gol gelse de alışık olunan akışkan futbol gelmedi. 1-1’in ardından Güneş eski düzene döndü. Ancak bu kez de merkezde kırılganlaştılar. İlginç bir tercihle, muhtemelen yorgunluk sebebiyle Atiba oyundan alınınca 3’lü düz bir orta saha oluştu. Merkezde hem Tosiç hem Atiba olmayınca 7 Brezilyalı’lı 0 yerli oyunculu (Tevfik Türk ama Almanya altyapılı) teknik Adana oyuna hükmetmeye başladı. Bekir’in oyuna alınıp merkezin sağlamlaştırılması bu seviyeyi daha da artırdı ve 2-2 geldi. Güneş’in Adriano-Atınç değişikliği ile savunmayı ideale çevirmesi işi büyük oranda düzeltti. Asıl plana Atiba dışında yaklaştılar.

Mükemmel...

Böylece devre arasında Q7’nin oyuna girmesiyle düzelen hücum, arkadan da daha iyi desteklendi. Gol sonrası Necip’le merkezi iyice kuvvetlendirince problemler çözüldü.

Perşembe akşamı oynanan maçtaki fiziksel yorgunlukdan ziyade mental bitikliği gözönüne aldığınızda yapılan iş, hamlelerin tutması Siyah-Beyazlılar açısından sevindirici.

Ama asıl sevindirici olan ligin zirvesindeki ve dibindeki iki takımın oynadığı bir maçın bu kadar gelgitli ve heyecanlı oluşu. Teşekkürler Brezilya futbolu... Ve teşekkürler Halil Umut Meler. Mükemmel bir yönetimdi.

Önceki ve Sonraki Haberler