1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Ömer Çatkıç: "Fabri'nin suçu yok! Emenike faul yaptı"
Ömer Çatkıç: "Fabri'nin suçu yok! Emenike faul yaptı"

Ömer Çatkıç: "Fabri'nin suçu yok! Emenike faul yaptı"

Eski milli kaleci Ömer Çatkıç, Fabri'nin yediği gol ile ilgili görüşünü paylaştı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Ömer Çatkıç şu ifadeleri kullandı:
Kaleciler, sahada korunması gereken oyunculardır. Kaleciyi saha içerisinde koruyacak kişiyse hakemdir. Ancak Fabri’nin yediği golde hakem bu korumayı yapmadı. Ceza alanına yapılan ortayı çok rahat kontrol edebilirdi, orada Emenike’nin yaptığı yüzde yüzlük bir faul var.

Öncelikle sadece Fabri’nin yediği goldeki pozisyonu değerlendirelim. Kaleciler sahada korunması gereken oyunculardır. Kaleciyi saha içerisinde koruyacak kişiyse hakemdir. Ancak Fabri’nin yediği golde hakem bu korumayı yapmadı. Ceza alanına yapılan ortayı çok rahat kontrol edebilirdi. Orada Emenike’nin yaptığı yüzde yüzlük bir faul var. Oyuncunun topa çıkan kaleciye yapacağı en ufak şarj bile dengesini bozar, pozisyonu değiştirir. Nitekim orada da aynısı oldu ve Fabri topa müdahale edemedi.

Nasıl ki basketbolda havada olan oyuncuya yapılan en ufak temas bile faul sayılıyorsa futbolda da kaleci için aynı şey geçerli. Beklenti büyük olmamalı! Büyük maçlarda Fabri’nin yaptığı hatalara gelecek olursak... Fabri zaten İspanya’da bu yüzden çok tercih edilmeyen biriydi. Hiçbir zaman Avrupa çapında bir kaleci olamadı. Elbette iyi performans gösterdiği maçlar olacak, oldu da defalarca. Ancak bu tarz hataları da kabul etmelisiniz. Çünkü potansiyel bu. İspanya’da ağır sakatlık yaşadı, toparlandı döndü ama beklentileri büyütmemeniz gerekir. Aksi takdirde hayal kırıklığı yaşarsınız.  (Fanatik)