1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Ömer Güvenç taraftarı övdü: "Beşiktaşlı futbolcular teşekkür etmeli"
Ömer Güvenç taraftarı övdü: "Beşiktaşlı futbolcular teşekkür etmeli"

Ömer Güvenç taraftarı övdü: "Beşiktaşlı futbolcular teşekkür etmeli"

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi son 32 turu 2. maçında Hapoel Beer Sheva'yı Vodafone Arena'da 2-1 yendi ve tur atladı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Bugün maçı değerlendirenler spor yazarları arasında Vatan gazetesi yazarı Ömer Güvenç de var. İşte Güvenç'in bugünkü köşesinde yazdıkları:

"48 saat öncesine kadar 3 takımımızla Avrupa’da vardık. Ama maalesef F.Bahçe ve Osmanlı’nın vedası ile artık Avrupa’da Beşiktaş ile yolumuza devam ediyoruz. Şenol Hoca daha dün “futbol ciddiyet ister çünkü ciddi bir iştir” demişti. Ne güzel söylemişsin hocam; ağzına sağlık. Beşiktaş’ta dün büyük bir ciddiyetsizlik görmedim ama “nasılsa tur atlarız”, “deplasmanda 3-1 kazandık, bu saatten sonra elenir miyiz?” havası kör gözüne parmak gibi belirgindi.

90 dakika boyunca bildiğimiz Beşiktaş’ın hızlı ve çabuk temposu yoktu. Futbolcular adeta “unumuzu eledik, eleğimizi astık” havasındaydılar. İnanıyorum ki Beşiktaş tur atlamasına rağmen Güneş futbolcularına bunu hatırlatacaktır.

Beşiktaş'ı tebrik ediyoruz ve Şenol Hoca gibi hatırlatmadan geçemiyoruz! Futbol ciddi iştir ciddiyet ister! Dün 90 dakika Beşiktaş’ı hem tribünde hem de TV başında izleyenler sadece Aboubakar’ın mükemmel golünü hatırlayacaktır.

Dün günlerden perşembe, yani iş günü. Biletler pahalı, takım deplasmanda 3-1 kazanmış, tur neredeyse garanti gibi. Buna rağmen tribünlerde 30 bine yakın taraftar var. Bu taraftar, takımını gerçekten çok seviyor. Beşiktaşlı futbolcular, kendilerini hiç bırakmayan taraftara içten bir teşekkür etmeli."
 

Önceki ve Sonraki Haberler