1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Porto'dan ilginç Aboubakar cevabı!
Porto'dan ilginç Aboubakar cevabı!

Porto'dan ilginç Aboubakar cevabı!

Kartal, Kamerunlu forvetin tapusunu almak için girişimlerini hızlandırdı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Kartal, Kamerunlu forvetin tapusunu almak için girişimlerini hızlandırdı. Ancak yıldız golcünün eski kulübü Lorient ile Porto'nun anlaşmasına göre Fransızların satıştan yüzde 70 hakkı var. 6 milyon Euro'dan kapıyı açan Portekizli yetkililer, "Lorient ile de anlaşmanız gerekiyor" diyerek işi yokuşa sürdü.

Önce Lorient'i ikna edin!

Beşiktaş'ın Vincent Aboubakar transferinde sürpriz gelişmeler yaşanıyor. Porto Kulübü temsilcilerinden edindiğimiz bilgilere göre Aboubakar'ın Lorient'ten transfer olduğu dönemde Fransız kulübün yüzde 70'lik hakkı bulunuyor. Yani Porto, Kamerunlu golcünün Beşiktaş'a satışına onay verirse Lorient'e alacağı ücretin büyük bir bölümünü ödeyecek. Porto yönetiminin de siyah-beyazlılara bu gelişmeyi aktardığı ve "Önce Lorient'i ikna etmeniz gerekiyor" yanıtını verdiği öğrenildi.

Son kararı Güneş verecek

Başkan Fikret Orman, Porto ile görüşmeleri bizzat kendisi yönetiyor. Portekiz kulübünün 6 milyon Euro'dan kapıyı açması ve Lorient'in de araya girmesi nedeniyle Orman, Teknik Direktör Şenol Güneş ile bir kez daha görüşüp, yeni bir yol izleyecek. Yönetici Metin Albayrak da Aboubakar ile ilgili şunları söyledi: "Aboubakar, Cenk Tosun ile birlikte önemli işler yaptı. Hocamızın da elini güçlendiriyor. Başkanımız oyuncu için görüşüyor. Biz de kalması için uğraşıyoruz." (Sözcü/Ali Aydın)

Önceki ve Sonraki Haberler