1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Şenol Güneş gidecek diyenleri lanetliyorum!"
"Şenol Güneş gidecek diyenleri lanetliyorum!"

"Şenol Güneş gidecek diyenleri lanetliyorum!"

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, idman öncesi basın mensuplarına konuştu.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Fikret Orman şu ifadeleri kullandı:

"Artık sezonun sonuna geldik. Çok heyecanlı bir sezon oldu. Şampiyonla Ligi, UEFA, yorulduk açıkçası. Geçen gün hesap yaptık, 55’e yakın maç yapmışız. 34 lig, 12 Avrupa, 7 Türkiye Kupası, 5 özel maç, 55’e yakın maç yapmışız. Yoğun bir tempoydu ama artık sonuna geldik. Taraftarlarımızın takıma ilgisi çok fazla. Hemen hemen her maçı full oynadık. Gaziantep’te de çok büyük bir talep var. Ben de çok istedim. Güneydoğu’da Beşiktaş’ı görmek isteyer çok taraftarımız var. O Bölgede çok insanımız var. Gaziantepspor’dan rica ettik. Onlar küme düştüler. Gösterdikleri iyi niyetten dolayı teşekkür ederim. Bünü stadı Beşiktaş’a açtılar. Herhalde 36 bin kişi, orada bir rekor kıracağız. Tüm tribünü açtılar, bilet kotası yok. Biletleri Gaziantepspor satacak. Bütün taraftarlarımızı Pazar günü orada bekliyoruz. Bütün Anadolu’daki insanlarımız gelsinler, inşallah hep beraber şampiyonluğu orada kutlayacağız. Bunu başardığımız için çok mutluyum. Gaziantep’te bu işi kesinleştirip inşallan Vodafone Arena’da kupayı kaldırırız."

"Ağzı olan konuşuyor ayıp"

"Demin Ahmet abiye söyledim. Biz ikimiz de Karadeniz’liyiz. Şenol hocayla anlaştığımız zaman Karadenizliler’i getiriyorlar diye laf ettiler. Şampiyonluk yarışında inişler çıkışlar oluyor, 2 maç kötü gitsen farklı konuşmalar çıkacak. Şu anda üst üste 2. şampiyonluğa gidiyoruz. 2 ezeli rakibinden 10 puan üzerinde farkla şampiyon olacağız inşallah. 2 rakibimizin hoca sıkıntısı var, bunlar konuşulmuyor, Beşiktaş şampiyonluğa giderken bunlar konuşuluyor. Beşiktaş taraftarı yemiyor bunları. Şampiyonluk yaşanacağı dönemde bu mevzu mu yani. Gündem yaratmak için ağzı olan konşuyor. Geçenlerde Ahmet Abi, yüzde 100 anlaşacağız demiş. Bunu daha nasıl açıklayacağız. Hocanın 1 sene daha sözleşmesi var. Beşiktaş’tan ayrılması için ne sebep olabilir. 2 sene üst üste şampiyon olmuş, mutlu, bizimle aile ilişkisi var, benimle abi-kardeş ilişkisi olduğunu herkes bilir. Böyle olmuş, şöyle olmuş deyip olayı başka yerlere çekmeye çalışanları lanetliyorum. Art niyet var. Sabah kalkıyoruz, ‘Şenol hoca gitti mi?’. Şenol hoca nerde? Biz hocayla önümüzdeki sezonun transferlerini konuşuyoruz, kamp için nereye gidilecek diye konuşulan bir yerde bunlar olur mu? Sezon sonu tabii ki hocayla konuşacağız. Geçen sene de konuştuk. Bir sezonun içinde eksiklikler, yanlışlıklar oluyor mu, oluyor. İdari manada konuşacağız. Konuşacağız deyince ayrılık konuşması olmuyor. Bu bir planlama, değerlendirme. Beşiktaş’ta çıta her sene daha da yukarıya çıkıyor. Beşiktaş’tan insanların artık beklentisi üst üste 3. şampiyonluk. Şampiyonlar Ligi’nde gruptan çıkma, çeyrek final, yarı final. Bunları konuşacağız. Bunları konuşacağız deyince, kontrat mı konuşacağız manasına geliyor. Ama Beşiktaşlılar şunu bilsin, Beşiktaş’ı yöneten, görev yapan herkes iyi niyetiyle işlerini yapıyorlar. Aramızda fitne fesat bir durum yok, buna kimse inanmasın, zaten de inanmıyor."

"Hem Şenol Hoca’ya ayıp hem Fatih Terim’e ayıp"

'Hem Şenol Hoca’ya ayıp hem Fatih Terim’e ayıp. Milli Takım’ın başında türkiyenin en önemli hocalarından birisi var. Lig bitecek milli maçlar başlayacak. Daha maçlar başlamadan Fatih Hoca’yla alakalı tartışma konuları yaşanıyor. Tek taraflı değil, iki taraflı bu olay. Şenol Güneş’i de tanıyan bilir. Öyle abidik gubidik arkadan işler yapan bir mizacı yoktur. Bize gelirken bile Bursa’yla ilişkisi bitmeden görüşme talebinde bulunmadık kendisiyle. Bulunsaydık da görüşmezdi bizimle. Şimdi diyorlar ki Milli Takım… Nereden çıktı milli takım. Hoca’ya sordular mı hiç Milli Takım’a gitmek istiyor mu?"

''Rakiplerimizin hoca problemi var bizim yok''

"Rakiplerimizi örnek gösteriyorum ama onları hedef göstermek için değil? Şu anda problemi olan takım Beşiktaş mı, rakipleri mi? Onların hocası kalacak mı, gidecek mi tartışmaları varken, Beşiktaş’ın kontratlı hocası neden tartışılıyor. Sebep ne, onu anlamaya çalışıyorum. Bir konuyla alakalı 1 kez, 2 kez, 3 kez cevap verilir. Ama her seferinde bunu anlatıyorum ben. Gündem yaratmaya çalışıyorlar. Şimdi konuşacaklar, çok gizli CIA bilgileri elde ettik gibi konuşacaklar. Millet bunlara gülüyor."

"Bir de biz yaşayalım bir sevinci"

"Beşiktaş taraftarlarına söylüyorum, bu haftadan sonra başlayacak transfer haberleri. Bizim ilk hedefimiz şampiyonluk. Buralara nasıl geldiğimizi biz iyi biliyoruz. Bir de biz yaşayalım bir sevinci. Hevesimizi kursağımızda bırakmayın. Beşiktaş’ın çok iyi oturmuş bir kadrısu var. Çok iyi planlanarak hareket edilen bir kulüp burası. Onun için Beşiktaş taraftarı önce bir mutluluğunu yaşasın. Taraftar mutluluğu hak ediyor. Bütün maçlar kapalı gişe. Kolbine satışında kombine bitiyor, en az 2, 3 bin kişi kalıyor sırada. Sabah 4’te sıraya girmişler. Özellikle yorumculardan sizin şahsınızda ricam, bırakın Beşiktaş mutluluğunu yaşasın"

Önceki ve Sonraki Haberler