1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. "Tuttuğunuz takımla şampiyon olmak harika"
"Tuttuğunuz takımla şampiyon olmak harika"

"Tuttuğunuz takımla şampiyon olmak harika"

Sezonu Süper Lig şampiyonu olarak bitiren Gökhan İnler kendisi için sakatlıklar açısından oldukça şanssız geçse de takımı Beşiktaş'a üst üste ikinci lig zaferini getiren sezonu Mackolik Radyo'ya canlı yayında anlattı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Çocukken taraftarı olduğu takımla şampiyonluk yaşamasını kelimelere dökemeyen Gökhan mutluluğunu şu sözlerle ifade etti:

"Küçükken tuttuğunuz takımla şampiyon olmak çok güzel bir duygu. Kendimi çok iyi hissettim. Ne diyebilirim ki? Şampiyon olduğumuz sahaya, taraftara doğru koştum. Benim için çok büyük bir histi."

Sezonun değiştirmek istediği tek anını Ukrayna'daki Dinamo Kiev maçı olarak belirleyen Gökhan "O maçta turu geçmek tek hedefimizdi. Hala aklımdan çıkmıyor" ifadelerini kullandı.

Kulüp başkanına ve teknik direktörü Şenol Güneş'e büyük saygısı olduğunu kaydeden Gökhan oynamamayı da kafaya takmadığını ama tabii ki oynamak istediğini söyledi ve şartlar ne olursa olsun profesyonelliğin önemini vurguladı:

"Tabii ki her zaman sahada olmak istiyorum. Buraya kadar kimse bana bir şeyi hazır vermedi. Profesyonel bir oyuncuyum. Hocaya da başkana da saygı duyuyorum. İşimi yapıyorum. 1 dakika da olsa, 10 dakika da olsa görevimi yaparım."

Beşiktaş'a para için değil çocukluk hayallerini gerçekleştirmek için geldiğini söyleyen Gökhan ayrılmanın da aklından geçmediğini vurguladı:

"Buraya bir sene kalıp gitmeye gelmedim. Uzun süre kalmak istiyorum."

Güneş'i duygusal tarafıyla Napoli'deki teknik direktöre benzeten Gökhan tecrübeli hocanın coşkusuna vurgu yaptı:

"Şenol Güneş duygusal tarafıyla Mazzari'ye benziyor. Skor 1-0 da olsa, 4-0 da olsa coşkusu azalmıyor."

Sözlerine Beşiktaş taraftarıyla ilgili bir şeyler söyleyerek son veren tecrübeli oyuncu şu sözlerle tribünleri övdü:

"Vodafone Arena'da destek vermeyen taraftara yer yok. Bunu biliyorum. İyi günde kötü günde destek var."

Önceki ve Sonraki Haberler