1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Yılmaz Vural'dan Beşiktaş ve şampiyonluk yorumu
Yılmaz Vural'dan Beşiktaş ve şampiyonluk yorumu

Yılmaz Vural'dan Beşiktaş ve şampiyonluk yorumu

Teknik Direktör Yılmaz Vural futbol gündemine dair son derece çarpıcı açıklamalar yaptı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - Radyospor'a konuşan Yılmaz Vural'ın Beşiktaş'a dair açıklamaları şu şekilde:

"Sergen'in konumunu çok abartmayalım. İbrahim Üzülmez de Gençlerbirliği'ne gittiğinde böyle başladı. Geliyor bizim Deli İbo dedik. Sonrası gelmedi. Bu sonuçlar kötü antrenör olduğunu göstermez. Şu anda iyi sonuçlar gittiği için popülarite ortaya çıkıyor. Ancak biz kötülük yaparız. Sergen'in tabi oyun zekasını biliyoruz ama antrenörlük bambaşka bir olay. Daha uzun bir yolu var. Bu işin kitabı, öğrenim süreci var. Sırf futbolculukla antrenörlük olsa Maradona'dan iyi antrenör olmaz. Biraz daha gidersek Sergen'i yarın Beşiktaş'ın başına getireceğiz. Böyle kötülük yaparız. Bırakın Sergen kendi başına gidiyor zaten. Bir anda yüceltmek Sergen'e yanlış yapmak olur. Sergen tabi yoldan çıkacak birisi değil ama bizim de hemen göklere çıkarmamız yanlış."

Kayserispor'un ligde kalıp kalmayacağı dışında Beşiktaş şampiyon olur mu? sorusuna yanıt veren Yılmaz Vural'dan özellikle siyah beyazlılar hakkında son derece çarpıcı açıklamalar geldi.

"Kayserispor ligde kalır. Beşiktaş ise şampiyon olur mu? Ben Beşiktaş'ın son 2 maçını canlı izledim. İkinci yarılarda takımda yorgunluk ve keyifsizlik vardı. Bu tehlikeli. Ancak Başakşehir hesaba katılmıyor. Böyle giderse bir bakarsınız Başakşehir önüne geçebilir.

Bu hafta mesela Beşiktaş, Türkiye tarihi için Olympiakos karşısında önemli maç oynayacak. Sonra Antalya'ya gidecek. Çok kısa süreler. Beşiktaş'ın Avrupa ile birlikte götürdüğü süreçte kadroya baktığımızda kadroda kanat oyuncusu yok. Orta sahada hep aynı oyuncular var.

Geçen seneki gibi dikine oynayan Beşiktaş yok. Hep yana, geriye. Oğuzhan geçen seneki Oğuzhan değil. Çok pas hatası yapıyor. Kulübede alternatif yok. Beşiktaş bu şartlarda sıkıntı çeker. Daha dikkatli olmaları gerekiyor."

Önceki ve Sonraki Haberler