1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. 10 numara ''Aras'' mı olacak?
10 numara ''Aras'' mı olacak?

10 numara ''Aras'' mı olacak?

Beşiktaş teknik direktörü Şenol Güneş, Ermeni futbolcudan daha çok faydalanmak istiyor.

A+A-

Tolgay Aslan ve Oğuzhan Özyakup’tan 10 numarada faydalanmayı düşünen Şenol Güneş ikisinden de gereken verimi alamadı. Aras’tan daha çok yararlanmak isteyen Güneş’e hatırlatmada bulunan bazı yöneticiler, oyuncunun Ajax’ta bu pozisyonda oynadığını belirtti.

Tolgay Arslan ve Oğuzhan Özyakup’tan birini yeni sezonun 10 numarası yapmak isteyen Beşiktaş Teknik Direktörü Şenol Güneş, aradığını bulamadı. Ancak bu mevkii için Aras Özbiliz hatırlatıldı.

Milliyet'ten Serdar Sarıdağ'ın haberine göre Tolgay ve Oğuzhan’ın 8 numara oynamak istemesi nedeniyle, farklı senaryoları da masaya yatıran tecrübeli çalıştırıcı, sezon öncesi kamp çalışmalarında Aras Özbiliz’in performansından çok memnun kalmıştı. Siyah - beyazlı hocanın, transfer bolluğu nedeniyle bu oyuncudan yeteri kadar yararlanamamanın sıkıntısını yaşadığı ifade edildi.

Ajax’ta oynadığı dönemlerde, 10 numara mevkiinde forma giyen Aras’ı hatırlatan bazı yöneticilerin, “Aras, Hollanda’da, Johan Cruff’un 14 numarasını giyiyordu. Ajax Yönetimi bir oyuncuya boşu boyuna 14 numarayı vermez. Belki de Aras, yeni sezonun 10 numarası olabilir” diye konuştukları ortaya çıktı.

Hem her iki kanatta, hem forvet arkası oynama özelliği nedeniyle, Ermenistan Milli Takımı’nın da vazgeçilmezi olan ve şu sıralar milli takım kampında bulunan Aras’ın da teknik heyetle yaptığı görüşmelerde orta sahanın her yerinde oynayabileceğini söylediği bildirildi.

Başkan Fikret Orman’ın, transferinde bizzat ilgilendiği bu oyuncuyu zaman zaman forvet arkasında deneyen Şenol Güneş’in, ilk on birde olmasa bile, Aras’ı iddialı bir alternatif olarak hazır tutmaya çalışacağı vurgulandı.

Önceki ve Sonraki Haberler