3 büyükler, Anadolu takımlarına karşı 58 puan kaybetti

3 büyükler, Anadolu takımlarına karşı 58 puan kaybetti

3 büyüklerin Anadolu takımlarına karşı 58 puan kaybetti. Fenerbahçe ve Galatasaray Anadolu takımlarına 18'er puan kaybetti. Beşiktaş ise 22 puan kayıp yaşadı. Üç büyüklerin bu kayıpları zirveden uzaklaşmalarına neden oldu.

Ajans Beşiktaş - Spor Toto Süper Lig'in ilk yarısına Trabzonspor başta olmak üzere Anadolu takımları damgasını vurdu. 46 puanla lider durumda olan Trabzonspor, Fenerbahçe'ye 14, Beşiktaş'a 18, Galatasaray'a 19 puan fark attı. Üç büyüklerin şampiyonluk yarışında geri kalmalarının en büyük nedeni ise Anadolu takımlarına karşı kaybedilen puanlar.

57 PUANIN 32'SİNİ TOPLAYABİLDİ

Fenerbahçe, ligin ilk yarısında ortada olan 57 puanın 32'sini toplayabildi. Kanarya kayıp yaşadığı 25 puanın 18'ini ise Anadolu takımlarına kaybetti. Sarı-Lacivertliler, Anadolu takımlarından Demir Grup Sivasspor, Trabzonspor, Aytemiz Alanyaspor, İttifak Holding Konyaspor, Hes KabloKayserispor, Göztepe ve Gaziantep'e karşı istediği 3 puanı alamadı.

BEŞİKTAŞ TAM 29 PUAN KAYIP

19 maçta 28 puan toplayan Beşiktaş ligin ilk yarısında tam 29 puan kaybetti. Siyah-Beyazlılar, 29 puanın 22'sini Anadolu takımlarına karşı oynadığı müsabakalarda bıraktı. Kara Kartal, Gaziantep, Adana Demirspor, Altay, Hatayspor, Trabzonspor, Alanyaspor, Giresunspor ve Konyaspor'a karşı puan kayıpları yaşadı.

İSTANBUL TAKIMLARINA 12 PUAN

Galatasaray Süper Lig'in ilk yarısında tam 30 puan kayıp yaşadı. Sarı-Kırmızı ekip, kayıp yaşadığı 30 puanın 18'ini Anadolu takımlarına karşı kaybetti. Cim-Bom'un kayıp yaşadığı Anadolu takımları ise şunlar; Trabzonspor, Aytemiz Alanyaspor, Hes Kablo Kayserispor, Öznur Kablo Yeni Malatyaspor, Altay, Demir Grup Sivasspor ve Adana Demirspor. (Akşam)