5 aday var! Öncelik Aboubakar...

5 aday var! Öncelik Aboubakar...

Beşiktaş'ta transferde hareketli saatler yaşanıyor. Beşiktaş transferde önceliği Aboubakar'a veriyor.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş yönetimi, forvet arayışlarını sürdürüyor. Alvaro Negredo için bazı kulüplere temasa geçen ancak İspanyol forvetin senelik 4.3 milyon euro'luk kazancı nedeniyle teklif yapan kulüplerin geri adım atması, yönetimi sıkıntıya soktu. Buna rağmen Negredo'nun ayrılacağına inanan siyah- beyazlıların bu mevkii için düşündüğü isimlerin başında Aboubakar ve Mario Gomez geliyor.

Yönetimin ilk tercihi ise Kamerunlu forvet Aboubakar.. Porto kulübü, Beşiktaş'ın yaptığı kiralama teklifine sıcak bakmazken, Aboubakar'ı 20 milyon euro'nun altında bir rakama satmayı da düşünmüyor. Fakat 3 gün sonra İngiltere'de, ayın 18'nde de İtalya'da transfer sezonu kapanacak. Ardından da İstanbul'a dönmek isteyen Aboubakar ve İspanyol ekiplerinin arasında Porto yalnız kalacak. Bu yüzden Beşiktaş yönetimi gelmeye hazır olsa da Gomez'i, Aboubakar için beklemeye almış durumda.

3 İSİM BEKLEMEDE

Beşiktaş'ta Aboubakar ve Gomez dışında 3 forvet de transfer edilecekler listesindeki yerlerini koruyor. Bunlardan ilki Marsilya ile anlaşamadığı için yeniden Nice'le idmanlara çıkmaya başlayan ama bonservisini bedelsiz isteyen Mario Balotelli... Diğeri, Higuain gelmesinden sonra yeni transfer olduğu Milan'da hiç şansı kalmayan Nikola Kalinic... Üçüncüsü ise Şenol Güneş'in adını verdiği, Leicester City'de forma giyen 30 yaşındaki Cezayirli forvet Islam Slimani. (Fotomaç)

 


.