6222 değişiyor! Artık sosyal medya paylaşımlarından da ceza verilecek!

6222 değişiyor! Artık sosyal medya paylaşımlarından da ceza verilecek!

Kulüpler Birliği Vakfı ve Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, yüz tanıma sisteminin her statta uygulanması için kanunlaşmasını temenni ettiğini söyledi.

Ajans Beşiktaş - Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun ev sahipliğinde, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılacak değişikliklere ilişkin düzenlenen istişare toplantısında bir araya geldi.

Bakanlık binasında gerçekleştirilen toplantıya, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Kulüpler Birliği ve Spor Toto Süper Lig başkan ve temsilcileri katıldı.

Sosyal medya paylaşımlarına ceza!

Sporda şiddet ve düzensizliğin önlenmesi amacıyla eklenmesi planlanan maddeler arasında sosyal medya paylaşımları da yer aldı. Eklenmesi planlanan bu maddeye yönetici ya da sporcuların kışkırtıcı paylaşımları da dahil edilecek. İşte o maddeler:

t-001.jpgtt-006.jpg

Orman, Gençlik ve Spor Bakanlığının ev sahipliğinde Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün katılımıyla 6222 Sayılı Sporda Şiddet ve Düzensizliğin Önlenmesine Dair Kanun'da yapılacak değişikliklere ilişkin düzenlenen istişare toplantısının ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu.

Çalışmaların daha önceden başladığını hatırlatan Orman, "Gerek sayın bakanlarımız gerekse de bizler olaylara çok vakıftık. 6222 sayılı yasada düzenlenmesi gereken bazı maddeler vardı, onları tartıştık. Güzel bir toplantı oldu. Kısa bir sürede de sonuçlanacağına inanıyoruz. Zaten yeni sistem hızlı adım atmak için çok elverişli." diye konuştu.

Tüm statlarda yüz tanıma sisteminin uygulanıp uygulanmayacağıyla ilgili soruya ise Orman, "Kanunun detayları üzerinde bilgi vermem çok doğru değil. Tamamen üzerinde her şeyiyle uzlaşılmış değil. Mesela bizim stadımızda yüz tanıma sistemi var ve uyguluyoruz. Diğer statlarda da olursa uygulanır. İnşallah kanunlaşır, benim tavrım o" ifadelerini kullandı.

Etiketler :