Aboubakar, Türkiye'ye dönmeye sıcak bakıyor!

Aboubakar, Türkiye'ye dönmeye sıcak bakıyor!

Porto’dan Aboubakar’ı transfer etmek isteyen Galatasaray, Luyindama’daki gibi 'Mecburi satın alma opsiyonlu' kiralama formülünü önerdi. Portekiz ekibinin vereceği yanıt bekleniyor

Ajans Beşiktaş - Transfer çalışmalarını sürdüren Galatasaray, Porto’dan Vincent Aboubakar için tüm kozlarını masaya sürdü.15 milyon Euro bonservis bedeli talep eden Porto’ya öncelikli olarak satın alma opsiyonlu kiralama teklifi sunan Galatasaray’ın bu teklifi reddedildi.

Sarı-Kırmızılılar bunun ardından tıpkı Luyindama transferinde olduğu gibi zorunlu satın alma opsiyonlu kiralama teklifini iletti. Buradaki rakam ise 3+7 milyon Euro oldu. Porto Kulübü,  transferi düşünmek için süre istediği belirtildi.

VİNCENT GELMEYE SICAK

Eğer bu öneri kabul edilirse, Sarı-Kırmızılılar, Aboubakar için 3 milyon euro kiralama bedeli ödeyecek. Önümüzdeki sezon sonunda da 7 milyon euro Porto kasasına girecek.

Bu sezon Militao ve Felipe’yi satan Porto, UEFA’yla yaptığı FFP anlaşması sebebiyle satışlar yapıyor. Eğer istenilen rakamlara gelinirse, Porto’nun Galatasaray’a olumlu yanıt vermesi bekleniyor. Bir dönem Beşiktaş forması da giyen Aboubakar, yeniden Türkiye'ye dönmeye sıcak baktığı öğrenildi. (Akşam)

Etiketler :