Adem Ljajic: "Türkiye'den başka kulüplerin de ilgisi vardı ama ben Beşiktaş'ı istedim"

Adem Ljajic: "Türkiye'den başka kulüplerin de ilgisi vardı ama ben Beşiktaş'ı istedim"

Beşiktaş'ın yıldız oyuncusu Adem Ljajic, Beşiktaş'a transferiyle ilgili çok önemli açıklamalarda bulundu.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın Sırp yıldızı Adem Ljajic, ülkesinin basınına yaptığı açıklamada önemli ifadeler kullandı. Ljajic Beşiktaş'a transferini ve Süper Lig'i değerlendirdi.

Sport Klub'a konuşan Sırp yıldız Adem Ljajic 8.5 yıl futbol oynadığı İtalya'dan ayrılmanın kolay olmadığını ama Beşiktaş gibi büyük bir kulübe transfer olduğu için de pişmanlık yaşamadığını açıkladı.

"İTALYA'DAN AYRILMAK İSTEMEDİM"

Transferiyle ilgili olarak yaz boyunca çeşitli hikayeler yazıldığını dile getiren Ljajic, "İtalya'da oynadığım sekiz buçuk yıl çok güzel geçti ve çok rahat hissettiğim bir ülkeden ayrılmayı da düşünmüyordum. Mutlu olmadığım bazı şeyler vardı. Ayrılmak istediğimi söylediler ama gerçek şu ki hiçbir zaman kulübü terk etme ve İtalya'dan ayrılmak istediğimi söylemedim. Sadece oynamak istiyordum ve buna sahip olamayacağımı fark ettiğimde oturduk, konuştuk. Sonrasında da ayrılma kararı verdim. Beşiktaş'a gitmek için iyi bir fırsatım vardı ve çok mutluyum." şeklinde konuştu.

"Uzun yıllar sonra yaşadığım çevreyi değiştirmek kolay değildi ama Türkiye'deki en büyük kulüp olduğunu düşündüğüm Beşiktaş'a gelmek benim için büyük bir onur. Türkiye'den başka kulüplerin de bana ilgisi vardı ama benim istediğim takım sadece Beşiktaş'tı. İstanbul'a indiğimde Türkiye'de taraftarların fanatizmini görme fırsatım oldu. Her adımda transferimden dolayı ne kadar mutlu olduklarını gösterirler. Ayrıca burada çalışma koşulları harika, oyuncular da sıra dışı."

"ZAMANA İHTİYACIM VAR"

"Türkiye'ye adapte olmak için biraz zamana ihtiyacım var ama ben mazeret üretmeyi sevmem ve her zaman sorumluluklarımı kabul ederim. Klüp ve taraftarlar benden çok şey bekliyor. Beşiktaş'ın kalitesine katkıda bulunmayı ümit ediyorum"

"ŞAMPİYONLUK YARIŞI BİZ, BAŞAKŞEHİR VE GALATASARAY ARASINDA"

"Süper Lig çok dengeli. Muhtemelen son haftalara kadar birçok takım şampiyonluk için mücadele edecek. Zor ve gergin olacak. Bu noktada şampiyonluk yarışının; biz, Başakşehir ve Galatasaray arasında geçeceğini düşünüyorum ama en iyi takım biziz ve şampiyonluk bize bağlı."

"DERBİ HARİKAYDI"

"Ben Partizan'ın bir çocuğum. Partizan'ı seviyorum. Siyah beyaz formayla oynadım ve hayal ettiğim şeyi küçük yaşta elde etmiştim. Derbi profesyonellik meselesiydi. Burada da harika bir deneyim yaşadım. Bu maçlarda atmosferi hissetmek çok özel. Fenerbahçe maçındaki ambiyanstan da çok memnun kaldım. Derbi gerilimi maçtan bir hafta önce başlıyor ve maçtan bir hafta sonraya kadar sürüyor" (Futbol Arena)

Etiketler :