Adem Ljajic'ten Beşiktaş IG TV'ye özel açıklamalar

Adem Ljajic'ten Beşiktaş IG TV'ye özel açıklamalar

Adem Ljajic BJK TV'ye özel açıklamalarda bulundu. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ın yeni transferi Adem Ljajic, Beşiktaş IG TV'ye özel açıklamalarda bulundu. A Takım muhabiri Mert Közoğlu'nun sorularını yanıtlayan Ljajic şu ifadeleri kullandı.

Beşiktaş’ın beni istediğini duyduğumda gerçekten çok memnun kaldım. Çünkü burası çok büyük bir kulüp. Burada çok iyi bir kadro var. Bu kişisel olarak benim açımdan da çok büyük bir fırsattı. Değerimi kanıtlayabilmem için, bir oyuncu olarak burada daha iyi noktalara gelebilmem için, gelişebilmem için çok büyük bir fırsattı. Ben de bunu değerlendirip gelmeye karar verdim.

"Medel ile Inter'de oynamıştım ve onu iyi tanıyorum"

Inter’de Gary Medel ile birlikte 1 sene oynamıştım. Zaten iyi tanıyorum. Onun haricinde buradaki diğer arkadaşlarım da gerçekten geldiğim andan itibaren beni çok iyi, çok sıcak bir şekilde karşıladılar. Zaten takım içerisinde çok iyi bir iletişim, çok iyi atmosfer var. Umarım bu şekilde devam edecektir.

"Böyle bir taraftarın önünde oynamak heyecan verici"

Gerçekten çok büyük bir, çok etkileyici bir atmosfer var. Çok büyük bir taraftar kitlesi var. Benim ülkemdeki, Sırbistan’daki atmosfere de çok benziyor. Orada da taraftarlar 90 dakika boyunca takıma destek veriyor. Tabii böyle bir taraftarın önünde oynamak heyecan verici, etkileyici.

"Dusko Tosic ikna olmamda yardımcı oldu"

Dusko Tosic tabii ki çok yakın bir arkadaşım. Bana gerçekten önemli tavsiyelerde bulundu. Kulüple ilgili şehirle ilgili tavsiyeleri vardı. Bunlar da karar verme sürecinde çok yardımcı oldu. Benim ikna olmam açısından çok yardımcı oldu. Kadroyla ilgili, oyuncularla ilgili bilgiler verdi.

"Böyle bir şehre gelip, yaşamak da mutluluk verici"

Tabii burası farklı bir şehir. Trafik özellikle şimdiye kadar yaşadığım şehirlerden çok farklı. Alışmak için belli bir zaman gerekecek. Ama hiç tartışmasız çok güzel bir şehir. Çok büyük, önemli bir şehir. Böyle bir şehre gelip, yaşamak da mutluluk verici.

"Türkiye Ligi sert bir lig, İtalya Ligi ise taktiksel açıdan zorlayıcı"

Şunu söyleyebilirim; İtalya’da futbolun taktiksel yönüne çok yoğun bir ilgi var. O anlamda çok zorlayıcı bir lig. Detaylar çok önemli hale geliyor taktiksel anlamda. Türkiye Ligi sert bir lig. Şöyle bir fark olduğunu söyleyebilirim; ilk izlenimlere göre Türkiye Ligi’nde oynamak biraz daha kolay olabilir. Çünkü Türkiye Ligi’nde İtalya Ligi’ne oranla biraz daha alan bulabiliyorsunuz. Rakipler biraz daha alan bırakabiliyor. İtalya’da o kadar alan bile bırakmıyorlar.

"En güçlü özelliğim asist yapmak"

Herhangi bir kıyaslama yapmak istemiyorum. Başka bir oyuncuyla kıyaslama yapmak istemem. Zaten kendimden bahsetmeyi çok sevmiyorum. Ama şunu söyleyebilirim; teknik kapasite anlamında kendime güveniyorum. Takım içinde çalışan bir oyuncuyum. Kesinlikle gol ile ilgili bir takıntım yok. Benim işim, önceliğim takıma katkıda bulunmak. Asist yapmak. En güçlü özelliğimin asist olduğunu söyleyebilirim.

"Önemli olan takıma yardımcı olabilmem"

Burada bir çok örnek verebilirsin. Sonuçta şunu söyleyebilirim; takımın galip geldiği, takımın önemli bir kupa kazandığı, önemli bir başarı elde ettiği durumda tabi ki ben de asistle, golle buna katkıda bulunmak isterim. Burada önemli olan nokta, takım arkadaşlarımın çözüme ihtiyaç duyduğunda, çözüm aradığında onlara yardımcı olabilmem.

"Şu andaki hedef lig şampiyonluğu ve Şampiyonlar Ligi'nde yer almak"

Bunun kesinlikle bilincindeyim. Burası çok büyük bir kulüp. Beşiktaş’ta önemli bir kadro var. Burada mümkün olan en iyi düzeye gitmemiz gerekiyor. Şu anda en yakın hedef, en elle tutulur hedef olarak da tabi ki ligde şampiyon olup, gelecek sene Şampiyonlar Ligi’nde yer almak.

"Medel savaşçı"

Gary Medel tek kelimeyle savaşçı.

"Quaresma fenomen"

Ricardo Quaresma fenomen.

"Pepe çok büyük bir oyuncu"

Pepe, hep kıskanıyoruz Pepe’yi. O da başka bir fenomen, çok büyük bir oyuncu.

"Zaferler elde edebilmemiz için taraftara çok ihtiyacımız var"

Bizimle birlikte olun. Evde oynadığımız bütün maçlarda stadı doldurun. Çünkü sizin varlığınız bizim için çok önemli. Kazanabilmemiz için, zaferler elde edebilmemiz için taraftarlarımıza çok ihtiyacımız var.

Etiketler :