Ahmet Çakar: "MHK Beşiktaş'a atar yapıyor! Rezillik..."

Ahmet Çakar: "MHK Beşiktaş'a atar yapıyor! Rezillik..."

Süper Lig'de 32. haftanın hakemleri açıklandıktan sonra büyük bir tartışma başladı.

Beşiktaş'ın Fenerbahçe ile oynadığı zorlu derbiyi yöneten Halil Umut Meler, siyah-beyazlıların Kasımpaşa ile karşı karşıya geleceği müsabakaya da atandı.

Fenerbahçe derbisi sonrasında Sergen Yalçın, Halil Umut Meler için, "Bu arkadaşı bir daha bizim maçlarımızda görmek istemiyoruz" ifadelerini kullanmıştı. Yalçın'ın bu sözleri üzerinden henüz 10 gün geçmesine rağmen MHK'den yapılan bu atama dikkat çekti. Sabah gazetesi yazarı Ahmet Çakar, bu kararı değerlendirdi:

AHMET ÇAKAR: AYNI REZİLLİĞİ BANA DA YAPTILAR

"Türk futbol tarihinde Serdar Tatlı'nın yaptığı olayı, bu rezilliği, aklı sıra gideri; tam 35 yıl önce bana yaptılar. Eğer yanlış hatırlamıyorsam, 1989 yılında art arda Trabzonspor'un iki maçına beni atadılar. Önce Trabzon'da Trabzonspor - Sarıyer, ardından da İstanbul'da Galatasaray - Trabzonspor maçlarını yönettim. O gün bugündür böylesine rezillik yaşanmadı.

O günler çok gençtim, anlayamamıştım. Serdar Tatlı aklı sıra gider yapıyor. Neymiş, Sergen Yalçın, 'Halil Umut Meler'i bir daha maçlarımızda görmek istemiyoruz' çıkışını yaptı diye, bu hafta oynanacak maça Meler'i atadı. Bu gider yapmak mı, yoksa tersten kolpa mı, onu hafta sonu göreceğiz. Ama MHK'nin görevi bunlar değildir. 80 milyona yedirdiğinizi zannediyorsunuz ancak bana hayatta yediremezsiniz!" (Sabah)

Önceki ve Sonraki Haberler