1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu, Bülent Yıldırım'ı yorumladı: "Yanlış ve tehlikeli"
Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu, Bülent Yıldırım'ı yorumladı: "Yanlış ve tehlikeli"

Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu, Bülent Yıldırım'ı yorumladı: "Yanlış ve tehlikeli"

Ahmet Çakar ve Erman Toroğlu, Galatasaray - Beşiktaş derbisini yönetecek olan Bülent Yıldırım'ı yorumladı., Kariyerindeki 13. derbisine çıkacak olan Bülent Yıldırım daha önce Galatasaray-Beşiktaş rekabetinde 4 kez düdük çaldı.

A+A-

Ajans Beşiktaş - MHK, dev karşılaşmaya Bülent Yıldırım'ı atadı. Bülent Yıldırım'ın yardımcılıklarını ise Serkan Ok ve Asım Yusuf Öz yapacak.

Bülent Yıldırım'ın yönettiği ve iki takım arasında oynanan maçlarda Galatasaray ile Beşiktaş birer kez sahadan galibiyetle ayrıldı, 2 karşılaşma da berabere bitti.

AHMET ÇAKAR: Yanlış ve tehlikeli!

"Son derece hatalı bir atama. Bülent Yıldırım; yönettiği tüm maçlarda ağır eyyam yapan, 'Ne şiş yansın ne de kebap' diyen bir hakem. Üstelik iki hafta önce Fenerbahçe derbisinde Galatasaray'ın yediği gol öncesi Feghouli'ye yapılan faulü VAR hakemi olarak tespit edip, Ali Palabıyık'ı ekran başına davet etmemiş bir isim. Ayrıca maç yönetirken açık penaltıları bile vermeyip suçu VAR'ın üzerine yüklemeye çalışan bir şark kurnazı. Bu atamayı beğenmedim. Bir adam 7'sinde neyse 70'inde de odur. 3-3'lük Fenerbahçe-Beşiktaş maçını da o yönetmişti. Çok kötü yönetmişti. Sözün kısası; MHK'nın bu tayinini son derece yanlış ve tehlikeli buluyorum."

ERMAN TOROĞLU: FIFA'larınız dandik mi?

"Cüneyt Çakır, salı günü Şampiyonlar Ligi'nde Liverpool-Barcelona maçını yönetecek o yüzden derbiye Bülent Yıldırım verildi. İyi, güzel... Peki Türkiye'deki tek FIFA hakemi Cüneyt Çakır mı? Elinizde Çakır yoksa neden başka bir FIFA kokartlı hakemi vermediniz bu kritik derbiye? Buradan şunu mu anlamalıyız; ya FIFA hakemleriniz dandik ya da Bülent Yıldırım bir cankurtaran... Seyredip göreceğiz. Bakalım pazar günü kimi kurtaracak. Cüneyt Çakır dururken Fenerbahçe-Galatasaray derbisine Ali Palabıyık'ı atayan komiteden zaten bu tarz tayinler beklenir. Çok da şaşırmamak lazım." (Sabah)

Önceki ve Sonraki Haberler