Ahmet Kavalcı'dan önemli açıklamalar

Ahmet Kavalcı'dan önemli açıklamalar

Beşiktaş'ta A Takımından Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı'dan gündeme dair önemli açıklamalar...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'ta Futbol A Takımından Sorumlu Yönetici Ahmet Kavalcı, gündemdeki konularla ilgili açıklamada bulundu. 

"Adriano'nun futbolu burada bırakmasını isteriz" 

Teknik Direktör Şenol Güneş'in devre arasında Burak Yılmaz'ı istediğini söyleyen Ahmet Kavalcı, "Hocamız forvet hattına Burak Yılmaz'ı istiyordu. Bunun yanında bir de stoper istiyordu. Buraya da Mirin'i aldık. Sağ bek ve sol bek arayışlarımız da var ama öncelikli transferlerimizi sonuçlandırdık. Bunun yanında tabii ki bize uyan, uygun bir transfer olursa, bunu gerçekleştiririz. Önümüzdeki yılın yapılandırmasını gerçekleştiriyoruz. Yarın iyi bir oyuncu bulursak ve şartları da bize uyarsa, tabii ki imzayı attırırız" dedi.
 
Brezilyalı oyuncu Adriano'ya teklif yaptıklarını da belirten Kavalcı, "Biz Adriano'yu çok seviyoruz. Kendisine sözleşme teklifinde bulunduk. Adriano'nun futbolu burada bırakmasını istiyoruz. Kendisi de İstanbul'u ve Beşiktaş'ı çok seviyor. Teklifimizi yaptık ve bekliyoruz. Şu ana kadar olumlu ya da olumsuz herhangi bir cevap vermedi. Sezonun ikinci yarısında bu konu da netleşir" açıklamasını yaptı. 

Kadro dışı kalan futbolcular

Ahmet Kavalcı, "Biz bu futbolculara takım bulmaları halinde gidebileceklerini söyledik. Ancak şu anda hocamızın kadro dışı kalan futbolcularla ilgili bir isteği olursa, biz de yönetim olarak üzerimize düşeni yaparız ve görüşmelerimizi gerçekleştiririz. Gökhan Töre'yle ilgili olarak hocamız şu ana kadar herhangi bir talepte bulunmadı. Hocamız bu bölgede Lens, Mustafa Pektemek ve Quaresma'nın olduğunu söylemişti. Ancak eğer kendisi görüşmemizi isterse, biz de görüşmemizi gerçekleştiririz" ifadelerini kullandı. 
 
"Tolgay için Galatasaray teklif yapmadı" 

"Tolgay'ın sözleşmesi devam ediyor. Beşiktaş'la bir anlaşması var ve kendisinin de bir değeri var. Şu ana kadar bizim istediğimiz parayı getiren olmadı. Tolgay için yurt dışından henüz teklif yok, yurt içinden bazı teklifler var ancak bu teklifler istediğimiz miktara ulaşmadığı için anlaşma sağlanamadı" dedi. 

Tolgay Arslan için Fenerbahçe'nin teklifinin olduğunu belirten Kavalcı, Galatasaray'ın ise Tolgay için herhangi bir teklifte bulunmadığını da sözlerine ekledi. 

Etiketler :