Ahmet Nur Çebi'den Ali Koç'a: "Oyuncumu bonservissiz almanız beni taraftarın önünde yıpratır"

Ahmet Nur Çebi'den Ali Koç'a: "Oyuncumu bonservissiz almanız beni taraftarın önünde yıpratır"

Beşiktaş ile sözleşmesi sezon sonunda bitecek Dorukhan Toköz için Fenerbahçe devreye girerken Siyah-Beyazlı yönetim taraftar tepkisiyle karşılaştı. Başkan Ahmet Nur Çebi, Sarı-Lacivertli yönetimle görüşerek “Bonservissiz ayrılık beni yıpratır.”

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş'a 2018 yılında transfer edilen Dorukhan Tökoz, yakaladığı çıkış ile geçtiğimiz sezonlarda İtalyan devlerinin ilgisini çekmiş ancak yaşadığı sakatlık nedeniyle Siyah-Beyazlı takımın bünyesinde kalmaya devam etmişti. Beşiktaş'tan yıllık 350 bin euro maaş alan 24 yaşındaki futbolcu Fikret Orman yönetiminden zam konusunda garanti almasına rağmen Ahmet Nur Çebi ve yönetimi bu konuda geri adım attı. Sezon başında sakatlıktan kurtulan ve sezon sonunda sözleşmesi sona erecek olan Dorukhan, performansının artması sonrası zam beklentisi içerisine girerken yönetim 24 yaşındaki oyuncunun bu talebini ilk görüşmede reddetti. Siyah-Beyazlılar, Dorukhan'ın 1.5 milyon euroluk maaş talebini fazla bulunca oyuncuya 500 bin euroluk teklifle gitmiş ve orta yol bulunamamıştı.

BAŞKAN KOÇ; OYUNCUMU BONSERVİSSİZ ALMANIZ BENİ TARAFTARIN ÖNÜNDE YIPRATIR

Bu gelişmeler yaşanırken Dorukhan'ı transfer etmek isteyen Fenerbahçe ise sürece dahil oldu. Sezon sonunda sözleşmesi tamamlanacak oyuncu ile istediği şartları konuşan Sarı-Lacivertliler, Dorukhan ile prensipte anlaşma sağladı. Fenerbahçe'nin devre arasında Beşiktaş'tan izin alması halinde ocak ayında imzaların atılması kaçınılmaz olacak. Ancak Başkan Ahmet Nur Çebi, Dorukhan konusunda taraftardan tepki alınca Fenerbahçe Başkanı Ali Koç ile görüşerek “Oyuncumu bonservissiz almanız beni taraftarın önünde yıpratır, bunu sezon ortası takas yolu ya da makul bir bonservis bedeli ile çözelim” diyerek çözüm arayışına girse de beklediği yanıtı alamadı. Fenerbahçe'nin oyuncuyu bonservissiz alması halinde Çebi yönetimini daha da sıkıntılı günler bekleyecek. (Karar)

Önceki ve Sonraki Haberler