Ahmet Ürkmezgil'den Burak Yılmaz açıklaması!

Ahmet Ürkmezgil'den Burak Yılmaz açıklaması!

Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'nde Vodafone Park'ta Partizan ile karşı karşıya geldi.

Ajans Beşiktaş - UEFA Avrupa Ligi play-off turunda Beşiktaş, Sırbistan temsilcisi Partizan ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmayı 3-0 kazanan Beşiktaş, adını UEFA Avrupa Ligi'nde gruplara yazdırmayı başardı. Beşiktaş'ın gollerinin iki tanesi Pepe attı. Diğer gol ise Oğuzhan Özyakup'tan geldi.

Ahmet Ürkmezgil, maçtan sonra yaptığı açıklamada, çok güzel bir oyun ile turu geçtiklerini belirterek, "Zorlu lig maçlarından sonra inanılmaz basık havada maç oynandı. Tribünde hepimiz terledik, bu şartlar altında çocuklarımız çok iyi mücadele etti. Karşımızda çok koşan ve sert bir takım vardı. Buna rağmen çok iyi bir mücadele oldu. İlk yarının sonunda gelen ikinci golle rahatladık. İkinci yarı sertlik karşısında oyunu rölantiye alarak oynadık. Pepe galiba golcülüğe soyundu. İki golü vardı." ifadelerini kullandı.

Ürkmezgil, Oğuzhan'ın gol atmasına ayrıca sevindiklerinin altını çizerek, "Çok sevindiğim hususlardan biri de üzerinde baskı olan Oğuzhan'ın golü atmasıydı. Çok klas bir goldü. Oğuzhan'ın üzerinde çok gereksiz bir baskı kurulmuştu. Net bir sonuç, takımın güven bulması için iyi bir sonuç." şeklinde konuştu.

Ahmet Ürkmezgil, Beşiktaş'ın transfer çalışmaları hakkında gelen sorulara ise şu yanıtı verdi:

"Başkanımız başta olmak üzere transferle ilgili arkadaşlarımız uğraşıyorlar. Yarın akşama kadar zaman var. Mutlaka en doğrusu yapılacaktır. Şartlar elvermezse bu kadromuzla devam edeceğiz. Mutlaka transfer olacak diye bir şey yok. Şartlar uygun olursa oyuncu alınacaktır. Hocamızın istediği oyuncularla ilgili gerekli çalışmalar yapılacaktır."

Ürkmezgil, "Beşiktaş, Burak Yılmaz'ı kadrosuna katacak mı?" sorusu üzerine, "Olayın içindeki arkadaşlardan son etapta ne oldu ne bitti diye öğrenmek çok doğru değil. İnşallah en hayırlısı olacaktır." diyerek sözlerini tamamladı.

Etiketler :