1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Ajans Beşiktaş dün yazmıştı! Caner'in sakatlığının perde arkası...
Ajans Beşiktaş dün yazmıştı! Caner'in sakatlığının perde arkası...

Ajans Beşiktaş dün yazmıştı! Caner'in sakatlığının perde arkası...

Ajans Beşiktaş dün yayınladığı haberde Caner'in sakatlığının yaklaşık 1 ay kadar önceye ve Milli Takım'a dayandığını yazmıştı. Bugün bu haberimiz, Beşiktaş Kulübü tarafından da doğrulandı.

A+A-

Ajans Beşiktaş.com'un dünkü haberinde "Beşiktaş'ın Antalyaspor maçında aşil tendonundan sakatlanan ve ameliyat olan Caner Erkin'in sakatlık süreci 1 ay öncesine gidiyor." demiştik.

1 Ekim'deki maçta aşil tendonuna darbe aldığını ve maç sonrası iğne olduğunu ve dinlenmesi gerektiği halde milli takım kadrosuna alındığını belirtmiştik.

Bu haberimiz bugün Beşiktaş Kulübü'nden yapılan bilgilendirme ile de doğrulandı. Kulübün internet sitesinden "Kamuoyu Bilgilendirmesi" başlığı ile yapılan açıklamada şunlar vurgulandı:

"30 Eylül 2016 tarihinde oyuncumuz Caner Erkin'in A Milli Takım aday kadrosunda olmadığı öğrenilince, oyuncumuzun birkaç haftadır süre gelen sol aşil tendon ağrısı (tendinit) nedeniyle, teknik heyet ve sağlık ekibinin ortak kararıyla 1 Ekim 2016 Cumartesi akşamı oynanan Çaykur Rizespor -Beşiktaş maçı sonrası soyunma odasında oyuncunun sol aşil tendon kılıfı içerisine kendi kanından alınan trombosit hücre (PRP) injeksiyonu yapılmış olup, 4-5 gün ile 1 hafta dinlendirilmesi planlanmıştır. Ertesi gün oyuncumuz ani bir karar ile A Milli Takım aday kadrosuna dahil edilince, A Milli Takım teknik heyeti ve Sağlık ekibi, oyuncumuza yapılan tedavi ve tedavi planlaması hakkında ivedilikle bilgilendirilmiştir. Oyuncumuzun başarılı geçen ameliyat sonrası tedavi süreci başlamış olup; TFF Sağlık Kurulu ve A Milli Takım Sağlık Heyeti’ne oyuncumuza Milli Takım sürecinde (varsa) yapılan tedaviyle ilgili kulübümüze detaylı bilgilendirme yapılması için resmi başvuru yapılmıştır."

Ajans Beşiktaş olarak dünkü haberimiz ise şöyleydi:

Tarih 1 Ekim 2016... Beşiktaş, Çaykur Rizespor deplasmanında rakibini Adriano'nun attığı son dakika golüyle 1-0 yenerken, maçın ardından bazı ufak sakatlıklar yaşandı. Bu ufak sakatlıklardan birini yaşayan da aşil tendonuna darbe alan Caner Erkin oldu. Maçın ardından cumartesi gecesi takımla birlikte İstanbul'a dönen Caner Erkin, Milli Takım'a çağrılmadığı için pazar günü iğne oldu. "Milli takım'a çağrılmadığı için diyoruz çünkü Caner Erkin, iğne olduğu zaman 3 gün idmana çıkmayacağını biliyordu. Ancak Caner Erkin, iğne olduktan sonra Milli Takım'a çağrıldı. O dönem 1 gün izin alan ve kampa 1 gün geç katılan Caner, 3 gün dinlenmesi gerekirken sadece 2 gün dinlendi ve 6 Ekim'de oynanan Ukrayna maçının öncesi takımla sadece 1 anternman yaptı. 6 Ekim'deki Ukrayna maçında ise ilk 11'de sahaya çıkıp 90 dakika oynadı. Daha sonra 9 Ekim'deki İzlanda deplasmamında da oynayan Caner Erkin, hiç dinlenemeden 3 günde 2 milli maça çıkmış oldu. Bu yaşanan sürecin devamında ise son yaşanan sakatlık meydana geldi.

Dünkü haberimize ulaşmak için tıklayınız...

 

Önceki ve Sonraki Haberler