Al Boyko'yu, ver Vida'yı!

Al Boyko'yu, ver Vida'yı!

Beşiktaş Domagoj Vida'yı kadrosuna katmaya hazırlanıyor. Hırvat futbolcu ile anlaşan siyah beyazlılar, Dinamo Kiev'e bonservis ücretinin yanı sıra Boyko'yu teklif etti.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Domagoj Vida transferinde sona yaklaşıyor. Bir süre önce Hırvat futbolcu ile anlaşan ve 3 yıllık sözleşme için ön protokol imzalayan siyah beyazlılar, Dinamo Kiev ile görüşmelerine devam ediyor.

Beşiktaş yönetimi son olarak 1 milyon Euro önermiş, ancak Ukrayna ekibi 2.5 milyon Euro talep etmişti. Bu durumun üzerine teklifini yenileyen siyah beyazlılar, 1 Milyon Euro'nun yanı sıra, Denys Boyko'yu da gözden çıkardı.

Yönetim Ukrayna ekibine Boyko'yu bonservisi ile verebileceklerini aktardı. Dinamo Kiev'in bu teklifi kabul etmesi halinde Vida kısa süre içinde İstanbul'a gelerek Beşiktaş ile resmi sözleşmeye imza atacak.

Kulüplerin anlaşamaması halinde transfer ocak ayına kalacak. Zira 28 yaşındaki futbolcunun Kiev ekibi ile sözleşmesi 31 Aralık'ta sona eriyor. Bu nedenle ocak ayında serbest durumda kalacak olan Vida, bonservis bedeli olmadan Beşiktaş'a transfer olacak.

Bu sezon Dinamo Kiev ile 9 maça çıkan Vida 1 gol attı. Takımı ile Şampiyonlar Ligi ve UEFA Avrupa Ligi elemelerinde oynayan Hırvat futbolcu, transferi halinde Şampiyonlar Ligi gruplarında siyah beyazlı formayı giyebilecek.  (NTV Spor)

Etiketler :