1. HABERLER

  2. GÜNCEL

  3. Albaraka Türk kredi erteleme kararı! Albaraka Türk kredi erteleme var mı?
Albaraka Türk kredi erteleme kararı! Albaraka Türk kredi erteleme var mı?

Albaraka Türk kredi erteleme kararı! Albaraka Türk kredi erteleme var mı?

Virüs salgını sonrası Albaraka Türk kredi erteleme kararı aldı mı? Albaraka Türk'ta kredi erteleme var mı? Hangi bankalar kredi borçlarını erteledi, ne kadar süre erteledi gibi soruların cevapları haberimizde...

A+A-

Albaraka Türk kredi ne kadar ertelendi, Albaraka Türk hangi krediler ertelendi, bireysel ihtiyaç kredisi ertelendi mi, Albaraka Türk kredi erteleme geldi mi, Albaraka Türk konut kredisi ertelendi mi, Albaraka Türk taşıt kredisi ertelendi mi, Albaraka Türk kredi kartı borçları ertelendi mi? gibi sorular internet ortamında çokca aratılmaya başlandı. 

Hangi bankalar kredi borçlarını erteledi, ne kadar süre erteledi gibi soruların cevapları haberimizde...

Şu an için Albaraka Türk'tan bu yönde bir açıklama var. Kamu bankalarından (Ziraat Bankası, Halk Bankası ve Vakıfbank) sonra özel bankalardan ilk önce Akbank düğmeye bastı ve müşterilerinin virüs salgını sürecini mali açıdan en az hasarla atlatabilmesi amacıyla hazırladıkları destek paketlerini devreye aldı. Ancak Albaraka Türk'tan da bir destek paketi açıklaması geldi.

Albaraka Türk bankasından açıklama:

Albaraka Türk, talep eden tüm ticari ve bireysel müşterilerinin 30 Nisan'a kadar olan taksit ödemelerini 2 ay süreyle erteleyecek.

Personel maaşlarını Albaraka Türk'ten ödeyen müşterilere, talep etmeleri halinde, istihdamlarını korumaları şartıyla, 3 aylık personel maaş giderleri kadar ilave limit imkanı sağlayacağını duyuran banka, müşterilerin yapılandırma taleplerinin, nakit akışına ve sektörel durumlarına göre, ödemesiz dönem dahil, mevcut vade yapılarından daha uzun vadelerde yapılandıracak.

Önceki ve Sonraki Haberler