Alex Teixeira'ya veda edildi

Alex Teixeira'ya veda edildi

Beşiktaş, Valerien Ismael’in kadroda düşünmediği Brezilyalı yıldızla karşılıklı anlaşarak yollarını ayırdı. Siyah-beyazlılar bu hamleyle Alex Teixeira’ya 3 milyon euro ödemekten kurtuldu.

Ajans Beşiktaş - Kartal’da Alex Teixeira defteri kapandı. Siyah-beyazlılar beklentilere yanıt vermeyen 32 yaşındaki Brezilyalı futbolcuyla yollarını ayırdı.

Özel iznini tamamlayarak İstanbul’a önceki gün dönen tecrübeli futbolcu dün yöneticilerle bir araya geldi. Yapılan görüşmede ayrılık için karşılıklı anlaşma sağlandı. Teknik Direktör Valerien Ismael’in yeni sezon kadrosunda düşünmediği Alex Teixeira’nın birçok kulüpten teklif aldığı ve sezon sonunda bitecek sözleşmesinin feshi konusunda herhangi bir problem çıkarmadığı aktarıldı.

Beşiktaş bu vedalaşmayla ciddi bir tasarruf sağladı. Siyah-beyazlılar, yıllık garanti ücreti 2 milyon 750 bin euro olan ve bonuslarla birlikte 3 milyon euro kazanan deneyimli futbolcuya önümüzdeki sezon bu parayı ödemekten kurtuldu. Siyah-beyazlı takıma bedelsiz gelen Alex Teixeira geride kalan sezon 31 resmi maçta forma giyerken 4 gol, 1 asistlik performans sergiledi.