Ali Ece: "Hocanın görevi kısa sürebilir!"

Ali Ece: "Hocanın görevi kısa sürebilir!"

Günün köşe yazarları, Beşiktaş'ın UEFA Avrupa Ligi'nde Braga'ya evinde mağlup olmasını nasıl değerlendirdi?

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş, UEFA Avrupa Ligi'ndeki üçüncü maçında Braga'ya evinde 2-1 mağlup oldu ve Avrupa'da bu haftayı da puansız kapattı. Fanatik gazetesi yazarı Ali Ece, Beşiktaş - Braga mücadelesini değerlendirdi.

İşte Ali Ece'nin bugünkü köşe yazısı:

Yönetim değişikliği, beklendiği gibi tribünlere pozitif yansıdı. Lakin taraftarın pozitif elektriği oyunculara ve teknik heyete sirayet edemedi.

Bunun bir numaralı sebebi Beşiktaş’ın oyun temposunun düşüklüğü. Bu kadar düşük tempoda oynarken ister 4-1-4-1 dizilin, ister 4-2-3-1 fark etmiyor, top bir türlü hızlı dolaşmayınca o topla oynamıyorsun aslında. Sadece oyalanıyorsun. Beşiktaş ilk golü de rakibin geliştirdiği pozisyon sonucu değil, topla düşük tempoda oyalanırken yedi. Oğuzhan aslında maça daha önceki sezonki maçlarına oranla fena başlamamıştı ancak son maçlardaki en büyük hatası olan geriye doğru riskli paslardan birini denedi ve adeta rakibe verilmiş ‘tersine bir anahtar pas’ oldu.

Vida da Oğuzhan’ın hatasını telafi etmek için daha fazlasını yapabilirdi belki. Bilmiyorum çünkü Beşiktaş’ta başta Boyd olmak üzere o kadar kötü oynayan var ki hepsini saymaya kalksak gazetenin sütunu yetmez! Bu kadar çok oyuncunun kötü oynaması hocanın da hanesine eksi yazar...

Gecenin sorusu

Altyapıdan çıkan Kartal ve Erdem’in tribünlere gönderdiği pozitif elektriği hissettiniz mi? Sağ bek ve stoperde de altyapıda yetişmiş bir genç oynasa, skor farklı olmayabilirdi ama skorun algısı farklı olmaz mıydı?

Maçın starı

Horta’lardan Ricardo olan iyi bir sol açık. Tabii karşısında sağ bek oynayabilecek 3 oyuncusu sakat ve yerlerine sırayla bir ön libero ve bir sol bekin sağ bek oynatıldığı takımlara karşı mı bu kadar etkileyici, onu bilmiyorum..

Maçın olayı

Taraftarın Abdullah Avcı’yı istifaya davet etmesi. Llajiç penaltıyı gole çevirse belki olmayacaktı ama Türkiye’de her teknik direktörün kredisi en fazla aldığı sonuçlar kadar...

Kısa mesaj

Abdullah Avcı’nın ne yapıp edip eksiklere rağmen Galatasaray derbisinden galibiyetle çıkması lazım yoksa görev süresi Başkan Çebi’nin dile getirdiğinden de kısa olabilir.

Etiketler :