Ali Ece: ''Sergen Yalçın farkı''

Ali Ece: ''Sergen Yalçın farkı''

Fanatik Gazetesi yazarı Ali Ece, Beşiktaş'ın 4-3 kazandığı Fenerbahçe derbisini bugünkü köşe yazısında değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşte Ali Ece'nin bugünkü Fanatik Gazetesi'ndeki yazısı;

Takımı 10 kişiyken Necip ve N’Sakala’nın golleriyle derbiyi kazanmayı başaran Sergen Yalçın’ın teknik direktörlük hanesine büyük bir artı yazılır.

Maç 11’e 11’ken Sergen Yalçın’ın planı çok başarılıydı: Fenerbahçe merkezden sürekli boşluk verirken, merkez ile kanat arasındaki yarım alanlarda Beşiktaşlı oyuncuların en az iki pas opsiyonu vardı. Sosa’nın kötü geçirdiği 45 dakikada Mensah eğer gününde olsaydı, Beşiktaş ilk yarıda 2’den fazla da gol bulabilirdi. Özellikle Aboubakar, Ghezzal, Rıdvan ve Rosier mükemmele yakın oynadılar. Gol perdesini açan Aboubakar’ın 2017 ilkbahar kreasyonundan bir spoiler izledik, Lemos karşısında çalım ve gol vuruşu arasındaki geçişi, adeta ışın kılıcı keskinliğinde yaptı. Aboubakar’ın 2. golü yüzde 51 Ghezzal’ın oyun vizyonu ile teknik kalitesinin eseri. 

Erol Bulut’a eksi 

İlk yarıda iyi oynayan Larin ise sarısı varken daha kontrollü olmalıydı: Beşiktaş uzatmalarla beraber yaklaşık 50 dakika bir kişi eksik oynadı. Bu kadar uzun süre eksik oynayan rakibine karşı Erol Bulut’un elindeki daha geniş ve zengin kadroya rağmen öncelikli hücum planının Ademi’ye atılan hava topları olması hanesine büyük eksi yazar. Takımı 10 kişiyken Necip ve N’Sakala’nın golleriyle derbiyi kazanmayı başaran Sergen Yalçın’ın teknik direktörlük hanesine ise büyük bir artı yazılır! Hakem Numanoğlu’ndan ise en fazla reytingi 0.10 olan maçların hakemi olabilir!

Etiketler :