Ali Gültiken: "Beşiktaş'ın en büyük kazanımı Mensah"

Ali Gültiken: "Beşiktaş'ın en büyük kazanımı Mensah"

Sabah Gazetesi yazarı Ali Gültiken, Beşiktaş'ın Trabzonspor karşısındaki galibiyetini bugünkü köşe yazısında değerlendirdi.

Ajans Beşiktaş - İşteAli Gültiken'in bugünkü Sabah Gazetesi'nde yer alan yazısı;

Geçtiğimiz sezonu güçlü oyunlarla bitiren Trabzonspor ile Beşiktaş, sezonun başlangıcını düşündüklerinin gerisinde yaptılar. Trabzonspor açısından elbette kolay değil. Geçen sezon takımın gol yükünü sırtlayan Novak, Sosa ve Sörloth gibi üç oyuncusundan yoksun olarak başlamak kolay olmadı. Bu maç itibariyle kadroyu oluşturan futbolcular genel oyun düzeni içinde görevlerini yapıyor olsalar da oyunu farklılaştıran şey gol… Bunu yapan oyuncunun eksikliğini ciddi derecede hissetiler. Trabzonspor'un bir başka sıkıntısı da kulübe zafiyeti. Özellikle Beşiktaş'ın golü bulmasından sonra oyunu değiştirecek ışığı oradan da alamaması bordo-mavilileri zora soktu. Beşiktaş'ın kadrosu kendi içinde büyük bir değişim yaşıyor. Geçen sezondan yalnızca Vida ve Atiba'nın sürekli oynadığı bir kadronun Trabzonspor gibi bir rakibe karşı var olan potansiyelini bilerek oynaması Beşiktaş'ın artısı oldu. Maçı ilk bölümde oyunu kontrol ederek en azından skor avantajını rakibe kaptırmadı. Kendi planı elbette çabuk çıkıp kontra ile Trabzonspor'a zorluk yaşatmaktı. Bunu çok etkili yaptı mı? Hayır, ama Boyd'un çok etkili şutu, maçın bir anda bütün planlarını iki takım adına da değiştirdi.

Trabzonspor en istemeyeceği skorla karşı karşıya kaldı. Kapanan ve skor avantajı yakalayan Beşiktaş'ı mevcut kadroyla aşamayacaklarının psikolojik baskısını yaşadılar ve kontrolü tamamen ellerinden kaçırdılar. Golden sonra Beşiktaş'ın kalesine bir tane etkili şut dahi atamayan bir Trabzonspor olduğunu söylersek ne demek istediğimizi daha rahat anlatırız.

Beşiktaş, rakibinin hem bu durumunu çok iyi kullandı hem de kendi kapasitesini en efektif şekilde sahaya yansıttı.
Beşiktaş adına oyun tarafına bakmazsak skor olarak çok güzel bir akşamdı. Oyun tarafına dönersek bu sezon hedefleri için daha alması gereken çok yol var. Ama bu yolun aydınlık olacağını düşündüren Mensah'ın harika performansı da dün gecenin Beşiktaş adına en büyük kazanımıydı.

Etiketler :