Ali Palabıyık'a uzun süre maç yok! Kokartı da tehlikeye girdi...

Ali Palabıyık'a uzun süre maç yok! Kokartı da tehlikeye girdi...

Ali Palabıyık, Merkez Hakem Kurulu (MHK) kararı doğrultusunda sahalardan uzun süre uzak kalacak.

Ajans Beşiktaş - Fenerbahçe-Beşiktaş maçında berbat bir yönetim gösteren Ali Palabıyık, Merkez Hakem Kurulu (MHK) kararı doğrultusunda sahalardan uzun süre uzak kalacak. Palabıyık’ın en az 6 hafta dinlendirileceği bildirildi.

Büyük tepki toplayan Palabıyık’ın bu sezon sonuna kadar Beşiktaş’ın hiçbir maçında düdük çalamayacağı vurgulandı. Ayrıca derbi maçları için de kara listeye alındığı ifade edildi.

KOKARTI TEHLİKEDE 

Karşılaşmanın gözlemcisi Hamza Işın, Futbol Federasyonu’na gönderdiği raporda Ali Palabıyık’ı ağır şekilde eleştirdi. Işın, Palabıyık ve ekibinin maçın kaderini belirlediğini raporunda belirtti. Palabıyık’ın halen taşımakta olduğu FIFA kokartının da tehlikeye girdiği kaydedildi.

YARDIMCI DA YANDI

Gözlemci Hamza Işın’ın, Palabıyık’a not olarak 7.8 verdiği öğrenildi. Bu düşük not çerçevesinde Palabıyık ve arkadaşları gözden çıkartıldı. Ayrıca Negredo’nun golü öncesi hatalı bayrak kaldıran yardımcı hakemlerden Cem Satman’ın da en az 6 hafta dinlendirileceği kaydedildi. Palabıyık ve Satman’ın 6 hafta dinlendikten sonra göreve TFF 1. Lig maçları ile döneceği ifade edildi.

HATALARI TEK TEK YAZILDI

Gözlemci Işın, karşılaşmada yapılan hakem hatalarını raporunda ayrıntılı bir şekilde belirtti. Bu doğrultuda Cenk Tosun’a yapılan hareketin penaltı olduğu raporda yer aldı. Ayrıca Negredo için kalkan bayrakta Cem Satman’ın hatasına Palabıyık’ın ortak olduğu belirtildi. Hakem Palabıyık’ın sarı ve kırmızı kart uygulamalarında da çok sayıda hata yaptığı raporda vurgulandı. Beşiktaş’ın hukuk işlerinden sorumlu yöneticisi Şafak Mahmutyazıcıoğlu, hakem Ali Palabıyık hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Mahmutyazıcıoğlu, “Emek hırsızlığı yaptı, kasti olarak aleyhimize kararlar verdi. Kırmızı kartlar, verilmeyen penaltılar, verilen komik fauller. Tüm Türkiye hatta tüm dünya gördü yaşananları. İnanılmaz ve skandal bir hakem yönetimi’’ dedi. (Habertürk)

Etiketler :