Ali Rıza Dizdar: "Maç olduğu yerden devam edecekti ama damat bunu engelledi"

Ali Rıza Dizdar: "Maç olduğu yerden devam edecekti ama damat bunu engelledi"

Beşiktaş Divan Kurulu Üyesi Ali Rıza Dizdar, Göztepe-Beşiktaş karşılaşması ile ilgili iddiada bulundu. Dizdar, "Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat bunu engelledi" dedi

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Kulübü'nün önde gelen divan kurulu üyelerinden, kulüp kongreleri ve seçim divanlarını da yöneten avukat Ali Rıza Dizdar, Göztepe-Beşiktaş karşılaşması ile ilgili iddiada bulundu.

"Devletin en çok baskı yaptığı kulüplerden birisi biziz" diyen Dizdar, "Göztepe maçını ben hukukçu sıfatının dışında spor hukuku uzmanı olarak izledim. Bütün UEFA, FIFA ve kuralları teker teker inceleriz. Hakem düdüğü, top havadayken çaldı. Neden çaldı? Çünkü bir kural var. Eğer bir tehlikeli harekette bir sporcu yaralanmış ise hakem oyunu hemen durdurur. Gole giden adamı bile durdurur. Çünkü sporcu sağlığı her şeyin üzerindedir. Hakem havadayken çaldı. Top, Atiba ile Göztepelilerin arasında geldiğinde çalmadı. Top oraya da gitmeyebilirdi" diye konuştu.

"DAMAT ENGELLEDİ"

ajansspor.com'un haberine göre Dizdar, açıklamalarına şöyle devam etti:

"Burada olan olay şu; maç olduğu yerden tekrarlanma kararı alınmıştı. Açık açık söylüyorum, bildiğim için söylüyorum. İsim de açıklayabilirim. Maç olduğu yerden devam edecekti ama siyasi erk, yani damat (Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak) bunu engelledi. Ve damat, Sörloth'un cezasını da utanmadan 1 maça düşürttürdü. Yani bunun anlamı, Sörloth Beşiktaş maçına çıksın diye yapılıyor. Bunlar artık görülüyor."

Önceki ve Sonraki Haberler