Alman basınının manşetlerinde Beşiktaş var: "Skandal derbi için tarihi boykot!"

Alman basınının manşetlerinde Beşiktaş var: "Skandal derbi için tarihi boykot!"

Beşiktaş'ın maça çıkmama kararı yabancı basında da ses getirdi. İtalyan basınının ardından Alman basını Beşiktaş'ın boykot kararını gündemine taşıdı. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Divan Kurulu, bugün yapılan yaklaşık 800 üyenin katıldığı istişare toplantısında siyah-beyazlı kulübün üyeleri, Fenerbahçe maçına çıkmama yönünde Beşiktaş Yönetimi'ne görüş bildirdi.

Basına kapalı yapılan Divan Kurulu toplantısının ardından Saat 15:00 sularında başlayan toplantı yaklaşık 3 saat sürdü. Basına kapalı yapılan Divan Kurulu toplantısı bitiminin ardından yönetim ayrıca bir toplantı daha gerçekleştirdi. Yönetim Kurulu Toplantısının ardından alınan karar, siyah beyazlı kulübün resmi internet sitesi üzerinden kamuoyu ile paylaşıldı.

Beşiktaş açıklamasında, 115 yıldır hep sahada olduk, hep sahada kazandık, berabere kaldık ya da kaybettik. Masada kaybeden olmayı kabul etmemek için 3 Mayıs 2018 Perşembe günü sahada olmayacağız." ifadelerini kullandı.

Alman basını da gündemine olaylı derbi sonrası verilen kararı aldı. SkySport'ta yer alan haberde, "Beşiktaş, Ziraat Türkiye Kupasında tatil edilen skandal derbiye çıkmama kararı alarak tarihi bir boykot yapacak. Fenerbahçe Stadyumu'nda oynanan ve 57. dakika geride kalan skandal derbi için Beşiktaş sahaya çıkmama kararı aldı. Beşiktaş Teknik Dirktörü Şenol Güneş yaralanarak kafa tramvası geçirmişti." ifadeleri yer aldı.

Etiketler :