1995-96 sezonunda Fortuna Sittard'dan Beşiktaş'a geldi ancak sadece 6 maçta forma giyip başarılı olamadı.
Altyapısını Hollanda'da almış Beşiktaş'ın gurbetçileri
![Altyapısını Hollanda'da almış Beşiktaş'ın gurbetçileri 1](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/483_1.jpg)
![Altyapısını Hollanda'da almış Beşiktaş'ın gurbetçileri 2](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/483_2.jpg)
Hollanda'nın Roda takımından 2004-2005 sezonunda Beşiktaş'a gelen Fatih Sonkaya, 1 yıl siyah-beyazlı formayı terletti ve 10 maçta forma giydi.
![Altyapısını Hollanda'da almış Beşiktaş'ın gurbetçileri 3](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/483_3.jpg)
Futbola 8 yaşında Ajax altyapısında başladı. Yolu İngiltere'den, Sunderland'den de geçtikten sonra Gençlerbirliği'ne geldi. 3 sezon Başkent ekibinde oynadıktan sonra 2006 yılında Beşiktaş'a geldi.
"Ne bir lokma ekmek
Ne bir kızı sevmek
Seviyoruz seni Baki Mercimek"
bestesiyle taraftarın da gönlünde taht kurdu. 2 sezonda 39 kez Beşiktaş formasını terletti.
![Altyapısını Hollanda'da almış Beşiktaş'ın gurbetçileri 4](https://www.ajansbesiktas.com/d/gallery/483_4.jpg)
Hollanda, Zaandam'da doğdu. Altyapı kariyerini AZ Alkmaar takımında aldıktan sonra İngiltera'ye, Arsenal'e gitti. Ardından 2012-2013 sezonu başında Beşiktaş'a geldi ve o tarihten bu yana 124 kez siyah-beyazlı formayı giyip 22 de gol attı. Siyah-beyazlı takımda kaptanlığa kadar yükselen Ozzie, 1 de Türkiye Lig Şampiyonluğu yaşadı.