Amir Hadziahmetovic bugün İstanbul'a geliyor!

Amir Hadziahmetovic bugün İstanbul'a geliyor!

Süper Lig devİ Beşiktaş bir süredir uğraş verdiği yıldız futbolcuyu bugün İstanbul'a getiriyor. Konyaspor'da gösterdiği performansla İstanbul devlerini peşine takan Amir Hadziahmetovic, Beşiktaş için bu akşam İstanbul'a geliyor. İşte detaylar...

Ajans Beşiktaş - Süper Lig temsilcisi Konyaspor'da gösterdiği performansla, İstanbul devlerini peşine takan Amir Hadziahmetovic, Beşiktaş için bu akşam İstanbul'a geliyor.

ANLAŞMA SAĞLANDI

 

Teknik direktör Şenol Güneş’in raporu doğrultusunda kadrosunu yeni bir orta saha oyuncusuyla güçlendirmek için çalışmalara başlayan Kara Kartal, Amir Hadziahmetovic’i gözüne kestirmişti. 25 yaşındaki futbolcu için Konyaspor’la temaslara başlayan ve ilk olarak 2.5 milyon Euro öneren yönetim, son temaslarda bu rakamı, 1 milyon Euro’su bonuslu olmak üzere 4 milyon Euro seviyesine çıkardı. Galatasaray, Başakşehir ve Burnley’in de ilgilendiği oyuncu için Yeşil-Beyazlılar’la kıyasıya bir rekabete giren idareciler, finalde 3.2 milyon Euro direkt ücrete Konya’yla anlaşma sağladı. Siyah Beyazlılar’ın, son pürüzleri gidermesinin ardından transferi saatler içinde resmen açıklaması bekleniyor.

ALACAKLARINI BIRAKTI

 

Beşiktaş’ın Amir’le yaptığı anlaşmanın da detayları belli oldu. Kara Kartal, Konyaspor’la imzaları atması sonrasında 25 yaşındaki futbolcuya seneliği 1.1 milyon Euro’dan 4,5 yıllık anlaşma imzalatacak. Bu süreçte Beşiktaş’a gidebilmek için her türlü fedakarlığı yapan başarılı futbolcunun, Konyaspor’daki alacaklarını bırakmayı da kabul ettiği ifade edildi. Transfer durumu sebebiyle Konyaspor’un son 2 karşılaşmasında görev yapmayan Amir Hadziahmetovic’in, cumartesi günü Sivasspor’la oynanacak karşılaşmanın kadrosuna yetiştirilmesi amaçlanıyor.

KONYASPOR'DA 8 SEZON

Konyaspor formasıyla bu sezon 23 maça çıkan Amir, 6 gol ve 4 asistlik görüntü ortaya koymuştu. 2015 yılından beri Konyaspor’da görev yapan Bosna Hersekli futbolcu, 8 sezonda 200 karşılaşmaya çıkmış ve Yeşil-Beyazlı formayla rakip fileleri 18 kez sarsmayı başarmıştı.

16.45 UÇAĞIYLA GELİYOR

Boşnak futbolcu, siyah-beyazlı kulüple transfer görüşmelerini nihayete erdirmek için bugün 16:45 uçağıyla şehre gelecek. (Fanatik)