Eray Emin Aydemir

Eray Emin Aydemir

Aradığınız futbol aklına şu an ulaşılamıyor!

Öncelikle tüm Ajans Beşiktaş okurlarından özür diliyorum. Hem yoğun iş programı hem de yeni kitap nedeniyle bir süredir yazılarıma ara vermek zorunda kaldım.

Güzel bir galibiyetin ardından sizlere hitap etmek isterdim ancak ne yazık ki olmadı.

Galatasaray ve Fenerbahçe'nin puan kaybettiği bir haftada Beşiktaşımızın iyi bir futbolla Bursaspor'u yenmesi gerekiyordu. Ancak takım halinde Oğuzhan haricinde vasatın altı bir performans sergiledik.

Bir de üstüne üstlük çok sevdiğimiz Şenol Güneş hocamızın konsantrasyon eksikliği 2 puana patladı.

Samet Aybaba ligin kurt teknik adamlarından biri, Beşiktaş'ı nasıl durduracağını iyi çözmüş. Son 2 sezondur sadece kanat futbolu oynayan takıma karşı Quaresma'yı ve Babel'i kilitleyince Beşiktaş'ın bütün oyun planı sekteye uğradı.

Kısır geçen ikinci yarının ardından Oğuzhan'ın istekli oyunu ve orta alanı kullanmasının sonucunda Babel'le öne geçtik. Ancak bu kez de el frenini Şenol Güneş çekti.

Bursaspor ligin sıradan ekiplerinden biri. Oyuncu kalitesi yeterli değil. Bu halde iken hücum etmeye çalışan bir takım doğal olarak savunmasında açıklar verdi. Ancak servis edeceği paslarla bu fırsatları değerlendirecek Llajic'i oyunda tutup Necip'i orta alana koymak gerçekten çok kötü bir hamle oldu.

Bu tip savunmaya yönelik hamleler rakip sizden güçlüyse yapılabilir. Zayıf Bursaspor'a karşı değil Bursaspor karşısında ikinci golü bulmalıydı. Necip girince futbol aklını tamamen kaybettik.

Tabii Necip'in yerine oyundan çıkan Tolgay'a da bir paragraf ayırmak lazım. Etliye sütlüye Anadolu takımlarında karışmayabilirsin. Ancak Beşiktaş'taki her oyuncu sorumluluk almalı. Tolgay en son sorumluluğu yanılmıyorsam 2015 yılında Liverpool maçında almıştı. O gün bugündür kayıp.

Sonuç itibariyle Beşiktaş bu puanı sezon boyunca arayacaktır. Milli takım arasında umarım başta Şenol Güneş olmak üzere tüm takım şapkasını önüne alıp düşünür.

Önceki ve Sonraki Yazılar