"Artık radikal kararlar almanın zamanı geldi de, geçiyor! Kartal S.O.S veriyor hocam!"

"Artık radikal kararlar almanın zamanı geldi de, geçiyor! Kartal S.O.S veriyor hocam!"

Beşiktaş Alanyaspor ile deplasmanda karşı karşıya geldiği mücadele, Alanyaspor’un 2-0 üstünlüğüyle sona erdi. Milliyet Gazetesi yazarı Bilal Meşe, Alanyaspor – Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte o yazı...

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Alanyaspor ile deplasmanda karşı karşıya geldiği mücadele, Alanyaspor’un  2-0 üstünlüğüyle sona erdi. Milliyet Gazetesi yazarı Bilal Meşe, Alanyaspor – Beşiktaş maçını değerlendirdi. İşte o yazı...

"Beşiktaş’ın Süper Lig’de kaybettiği puanlar benim için asla sürpriz değil... Niye mi? Kötü oynuyor kardeşim, kötü!Üstelik onca transfere karşın! Tabii ki bu kötü gidişin temelinde sakatlıklar ön plandaydı... Eyvallah... Eee sakatlar düzeldi, ama oyun bir türlü düzelmedi!Buna ne diyeceksiniz? Kartal’ın o baş döndürücü pas trafiğinin yerinde yeller esiyor!Hadi bunu geçtik... Ya tempo? Sıfırın altında sıfır! Sürekli geri viteste Kartal! Top sende olsa ne olur, olmazsa ne olur arkadaş? Topu sen oynuyorsun, pozisyonu rakibin üretiyor, golü de o atıyor!Final paslarında yoksanız neye yarar ki? Kartal’da bırakın pas kayıpları, el frenleri de var! Atiba, Kanada Milli Takım’ında iyi oynadı ya, yine 11’de şans buldu! Buldu da, attığı paslar yerini bulmadı! Neyse ki, ikinci yarıda kenara çekildi! Pjaniç tamam, ama verime gelince o da kayıplarda! Kenan Karaman’ın yeri kanat, kanat! Savunmanın arasına sıkıştırma onu hocam! Kartal’ın savunması mı, yerle - bir! Babacar’ın attığı gole bakın... Efecan’ı marke eden yok, asistini yapıyor... Babacar’ı tutan yok, şovunu yapıyor, voleyi çakıyor, golünü de atıyor.Ersin ne yapsın, burnunun dibinden vuruyor! Vida ve Welinton’u ara ki, bulasınız! Siz ne iş yaparsınız?"

'ELBETTE YÜKLENECEKSİN! YA SAVUNMA?'

"Can ve Teixeira ikinci yarıda oyuna girdi, Kartal biraz olsun vites yükselttir gibi oldu, hepsi o kadar! Baskı var, çok adamlı bindirmeler var, gelin görün ki Kartal’ın öyle net gollük pozisyonu yok! Kartal’ın baskısı saman alevi gibiydi! Alanya’mı?Bu yarıda savunmasını sağlam tutan ev sahibi takımın direkten dönen iki topu var, yani baskı yapan Beşiktaş, pozisyon üreten ise yine Alanyaspor’du.Helal olsun Alanya’ya, güçlü rakibine öyle bir kafa tuttu ki, 90+4’te farkı ikiye çıkardı, Kartal’ın eli boş evine yolladı. Haa bir tane pozisyon var, 75’te Teixiera’nın... Ona da Serkan geçit vermedi. Tamam geriye düşmüssün, elbette çok adamla yükleneceksiniz, eyvallah..Ya savunma?

'RADİKAL KARARLAR ZAMANI'

"Can ve Teixeira ikinci yarıda oyuna girdi, Kartal biraz olsun vites yükselttir gibi oldu, hepsi o kadar! Baskı var, çok adamlı bindirmeler var, gelin görün ki Kartal’ın öyle net gollük pozisyonu yok! Kartal’ın baskısı saman alevi gibiydi! Alanya’mı?Bu yarıda savunmasını sağlam tutan ev sahibi takımın direkten dönen iki topu var, yani baskı yapan Beşiktaş, pozisyon üreten ise yine Alanyaspor’du.Helal olsun Alanya’ya, güçlü rakibine öyle bir kafa tuttu ki, 90+4’te farkı ikiye çıkardı, Kartal’ın eli boş evine yolladı. Haa bir tane pozisyon var, 75’te Teixiera’nın... Ona da Serkan geçit vermedi. Tamam geriye düşmüssün, elbette çok adamla yükleneceksiniz, eyvallah..Ya savunma? Kartal ailecek ofansa çıkıyor, savunma güvenliği hak getire! Düşünün Ersin kalesini terk ediyor, orta sahada kafayla tehlikeyi önlüyor. Olacak iş mi bu?Sizin ilerde ne işiniz var Vida ve Welinton efendi? Önce işinizi dört-dörtlük sonra ekstra işlere soyunun!Ne dersiniz? Bir geçtiğimiz sezona bakıyorum, bir de bu sezona. Ki yoklar içinde iki kupa kazandı bu Kartal arkadaş.O rakibini pas trafiğiyle başını döndüren, temposuyla rakiplerini boğan Kartal’ın yerinde bu sezon yeller esiyor, yeller! Kartal, giderek zirveden uzaklaşıyor! Kartal, yalpalıyor, vites boşta, fren tutmuyor, uçurumun kenarında turluyor, düştü, düşecek!Yeniden zirveye kanat çırpar mı, bu puan farkını kapatır mı? Çok zorrr...13.hafta beş yenilgi, iki beraberlik, 19 kayıp puan... Sizceeee! Artık radikal kararlar almanın zamanı geldi de, geçiyor! Kartal S.O.S veriyor hocam!"