1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Atiba milli takım ile ilgili ilk kez konuştu
Atiba milli takım ile ilgili ilk kez konuştu

Atiba milli takım ile ilgili ilk kez konuştu

Beşiktaş'ın başarılı futbolcularından Atibai Kanada Milli Takımı ile ilgili ilk kez konuştu.

A+A-

Beşiktaş'ın başarılı futbolcularından Atiba Hutchinson, BJK TV'ye çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Atiba, Kanada Milli Takımı ile ilgili ilk kez konuştu:

MERT KÖZOĞLU: Atiba'nın milli takımı bırakıp bırakmadığı konusundaki en net bilgiyi kendisinden alalım.

ATIBA HUTCHINSON: Eleme grubunda uzun bir yolu geride bıraktık. Ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlandı. Geçtiğimiz ay milli takıma gittiğimde yetkililerle ve teknik direktör ile bir görüşme yaptım ve aslında net bir karar vermedim. Onlara milli takıma gelme konusunda düşüneceğimi söyledim çünkü artık kabul edersiniz ki yaşım ilerliyor. Uzun seyahatler ile birlikte gelen ciddi yorgunluklar ve ciddi yükler var. Bu aşamada kulübüme odaklanmak istediğimi milli takım konusunda geleceğimi düşüneceğimi ve ondan sonra karar vereceğimi kendilerine ben ilettim.

Aslında bırakmak istememin sebebi artık Dünya Kupası’na katılım şansımızın kalmaması. Bir taraftan yoğun bir maç programı var, oldukça zor bir maç takvimi var bazen 2 bazen 3 maç oynuyoruz haftada ve bu da vücuda ciddi bir yük getiriyor. Milli takım arasında Kanada Milli Takım’ı  bazı hazırlık maçları  oynuyor özellikle hazırlık maçlarının olduğu bir dönemde  burada olmak istedim. Hem dinlenmek hem de düşünmek istedim, teknik direktörümüz ile de bu konuda konuştum. Söylediğim gibi birkaç sebep bir araya geldi, bende şu an kesin bir karara varmasam da böyle bir noktaya geldim.

Biz iyi bir takımız, bunu geçen sezon gösterdik. Güçlü bir takımız. Bazı oyuncularımız ayrıldı onun yerine başka oyuncularımız katıldı. Şunu kabul etmek gerekir ki yeni arkadaşlar katıldığında zamana ihtiyacınız olur ama adım adım takım kimyası oturuyor. Siz de biliyorsunuz iyi bir grubuz geniş bir kadromuz var. Kadroda çok büyük değişiklikler olmadı, takımın omurgasında bazı değişiklikler oldu ama takım kimyasında çok büyük değişiklikler olmadı. İyi başladığımızı düşünüyorum henüz maç kaybetmedik. Bence umut vaat eden bir performans var, geçtiğimiz sezonda bunu söylemiştim bu sezonda bence aynısı geçerli. Çok uzun vadeli hedefler koymadan maç maç hareket etmemiz gerekiyor.

Gökhan İnler ve Talisca kaliteli oyuncular. Gökhan İnler’in önemli deneyimler var. Talisca potansiyeli yüksek bir oyuncu, çok genç ve yetenekli bir oyuncu. İkisi de önemli oyuncular. Orta sahadaki rekabet arttı ve bence bu bütün takım için önemli bir şey. Her maç en iyisini vermeye çalışacağız. Herkes için olumlu bir değişiklik olacak çünkü seçenekler arttı ve kadro derinliği arttı. Lig var, Şampiyonlar Ligi var ve Türkiye Kupası da bunlara katılacak, bence bu noktada olumlu bir gidişat var.

Yaş ilerledikçe özellikle toparlanmaya daha çok dikkat etmek gerekiyor. Maç sonrasında beslenmeye, dinlenmeye dikkat etmek gerekiyor. Yaşım uzadıkça toparlanma daha fazla zaman almaya başlıyor ben de bunlara çok dikkat etmeye çalışıyorum bunlara dikkat ettikçe de zinde ve enerjik kalıyorum.

Vodafone Arena’ya geçmek anlatılması çok zor bir duygu, çok dokunaklı bir andı. Özellikle ben konuştuğumuz için biliyorum uzun zamandır burada oynayan ve uzun zamandır bunu bekleyen oyuncular için çok özel bir andı. Farklı statlarda ve farklı şehirlerde oynadık ama o ev duygusunu yaşayamadık. İlk maça çıkığımızda, sahaya ilk adım attığımızda bambaşka bir duyguydu. Taraftarlarımız bize farklı statlarda da çok büyük destek oldular ama inanın bana, orada verdikleri destek başka türlü bir destek. Bizim için çok özel ve çok gurur vericiydi.

MERT KÖZOĞLU: Şampiyonlar Ligi seremonisinde neler yaşıyor futbolcular?

ATIBA: Güzel bir deneyimdi. Beşiktaş gibi bir kulübün kaptanı olarak bu deneyimi yaşamak daha da özel kıldı. Güzel bir duyguydu. Aslında çokta iyi oynadık ama ne yazık ki hak ettiğimiz 3 puanı alamadık ama yine de unutulması zor ve güzel bir deneyimdi.

Gruptan çıkabileceğimize inanıyoruz. Kuralar çekildiğinde de inanıyorduk şimdi de inanıyoruz. İnancımız yüksek, maç maç hareket etmemiz gerekiyor. Napoli’ye karşı çok önemli bir maç oynayacağız eğer oradan 3 puanla dönersek gruptan çıkma şansımız çok artıyor. En önemlisi şu; takımın özgüveni ve inancı çok yüksek. Bu grupta iyi işler yapıp ilerleyebileceğimizi düşünüyoruz.

İstatistiklerim hakkında bilgilerim bana geliyor ama maç içinde bunu düşünmüyorum. Benim görevim savunma ile hücum arasındaki bağlantıyı sağlayabilmek. Bu bağlantıyı sağlarken topu korumak çok önemli çünkü iyi bir şekilde hücum edebilmek için topun bizde kalması gerekiyor. Bu rakamları duymak güzel ama çok önemsemiyorum birkaç top kaybı yapmışsam da o kadar olur diyorum.

Dün fark etmişsindir topu Noah’tan alabilmek için çok zorlandım. Topu vermek istemiyor. Tabii ki onun da fubolcu olmasını isterim fakat hayat onun seçimi o yapar. Futbolcu olmayı tercih ederse bununla gurur duyarım.

Kesinlikle futbolun içinde kalmak istiyorum. Fikrim de düşüncem de altyapıda çalışmak bununla ilgili kesin bir karar vermedim. Deneyimlerimi genç oyuncularla paylaşmak istiyorum.

Herhalde dünyanın en sakin teknik direktörü olurdum ama bu işin şakası tabii ki çünkü insan o mesleği yapmayınca bilemiyor. Çok sakin olabilirsiniz ama teknik direktörlük yapınca tavrınız  ve tutumunuz değişebilir. Onun getirdiği başka yükler var ama pozitif bir teknik direktör olmak isterim ama dediğim gibi işe başlamadan adını koymak çok zor.

Beşiktaş Sompo Japan maçlarına kesinlikle gitmek isterim, elimden geldiği kadar gideceğim. Geçen sezon çakışıyordu maçlarımız o yüzden pek fırsat bulamadım ama gitmek isterim çünkü orada çok güzel bir atmosfer var. Küçük bir salon, yoğun bir baskı var. Mutlaka gitmek isterim bu sezon.

Önceki ve Sonraki Haberler