1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Atiba yoksa Kanada da yok!
Atiba yoksa Kanada da yok!

Atiba yoksa Kanada da yok!

Atiba'nın milli takımında olmadığı Kanada, Fas'a 4-0 yenildi.

A+A-

Bugün Fas'ın Marakeş şehrinde oynanan maçta ilk yarıyı Fas 1-0 önde bitirirken 64, 80 ve 85'inci dakikalarda gelen goller ile fark açıldı ve maç 4-0 Fas'ın galibiyeti ile bitti.

İstatistiklere bakıldığında toplama oynama, toplam şut ve isabetli şutlarda Fas'ın Kanada üzerinde ciddi baskısı vardı.

Kalesinde 4 gol görüp, rakip ağlarını hiç havalandıramayan Kanada ekibinde Atiba'nın yokluğu hissedildi.

Beşiktaş'ın başarılı futbolcularından Atiba, önceki günlerde yaptığı açıklamada milli takımına gitmeyeceğini söylemişti. Atiba şunları belirtmişti:

"Eleme grubunda uzun bir yolu geride bıraktık. Ne yazık ki başarısızlıkla sonuçlandı. Geçtiğimiz ay milli takıma gittiğimde yetkililerle ve teknik direktör ile bir görüşme yaptım ve aslında net bir karar vermedim. Onlara milli takıma gelme konusunda düşüneceğimi söyledim çünkü artık kabul edersiniz ki yaşım ilerliyor.

Uzun seyahatler ile birlikte gelen ciddi yorgunluklar ve ciddi yükler var. Bu aşamada kulübüme odaklanmak istediğimi milli takım konusunda geleceğimi düşüneceğimi ve ondan sonra karar vereceğimi kendilerine ben ilettim.

Aslında bırakmak istememin sebebi artık Dünya Kupası’na katılım şansımızın kalmaması. Bir taraftan yoğun bir maç programı var, oldukça zor bir maç takvimi var bazen 2 bazen 3 maç oynuyoruz haftada ve bu da vücuda ciddi bir yük getiriyor.

Milli takım arasında Kanada Milli Takım’ı bazı hazırlık maçları oynuyor özellikle hazırlık maçlarının olduğu bir dönemde  burada olmak istedim. Hem dinlenmek hem de düşünmek istedim, teknik direktörümüz ile de bu konuda konuştum. Söylediğim gibi birkaç sebep bir araya geldi, bende şu an kesin bir karara varmasam da böyle bir noktaya geldim."

Önceki ve Sonraki Haberler