Atiba’ya Cem Karacalı kutlama

Atiba’ya Cem Karacalı kutlama

Beşiktaş'ın Kanadalı orta saha oyuncusu Atiba Hutchinson, 35. yaşını kutluyor.

Ajans Beşiktaş - Siyah-beyazlı takıma geldiği günden beri takımın hep en iyi oyuncularından birisi olan Atiba Hutchinson, 35. yaşını kutluyor. Beşiktaş resmi hesapları, Atiba Hutchinson için bir klip hazırladı ve klibe 14 yıl önce bugün vefat eden Cem Karaca'nın Tamirci Çıkarğı adlı şarkısını koydu.

Cem Karaca Kimdir?

5 Nisan 1945 doğumludur. Babası Azerbaycan annesi ise Ermeni asıllıdır. Karaca sanat ile iç içe büyümüştür. Orta öğrenimini Robert Lisesi’nde görmüştür. Müziğe doğuştan yeteneği olan Karaca annesi ve babasının da sanatçı olmasından dolayı kısa zamanda başarı elde etmiştir.

Müzikle ilk kez annesi sayesinde tanışmıştır. Piyano notaları ve nağmelerini öğrenerek müziğe olan ilk adımını atmıştır. Kolej yıllarında rock müziğe ilgisi olmuş, arkadaşlarını etkilemek için dünyaca ünlü yıldızların şarkılarını seslendirmiştir.

KARİYERİ

Cem Karaca askerliğini yaptıktan sonra 'Apaş' grubu ile tanıştı. Daha çok batı müzikleri yapan bu grup Cem Karaca ile tanıştıktan sonra müzikleri doğuya dönmüştür. Cem Karaca bir şiire yaptığı beste ile bu grup adına bir yarışmaya katılmıştır. Bu yarışmada ikinci olmuş fakat birinciden daha çok ilgi görmüşlerdir. Cem Karaca, bu gruptan sonra Moğollar ile birleşmiştir. Ancak birkaç konserden sonra grup dağılmıştır.

Daha sonra 'Karabasan' adlı bir grup kurulmuş ve çalışmalar devam etmiştir. Fakat bu grubun da ömrü çok uzun olmamıştır. Bunun ardından çalışmalarını sürdüren Karaca 12 Eylül darbesinde Almanya’da idi. Fakat sıkıyönetim ilan edilmesi üzerine Türkiye’ye çağırıldı. Cem Karaca ek süre istedi fakat süresi dolduktan sonra Türkiye’ye dönmeyeceğini açıkladı ve Yılmaz Güney ile aynı gün Türk vatandaşlığından çıkarıldı.

ÖLÜMÜ

2004 yılında kalp yetmezliği nedeni ile hayatını kaybetmiştir. Cenazesi babasının mezarının da bulunduğu Karacaahmet mezarlığına defnedilmiştir.

Etiketler :