Aziz Akkaya, Beşiktaş GKN Kargo'nun Yeni Başantrenörü Oldu

Aziz Akkaya, Beşiktaş GKN Kargo'nun Yeni Başantrenörü Oldu

Ayhan Avcı ile yollarını ayıran Kadınlar Basketbol Süper Lig ekibi Beşiktaş GKN Kargo Kadın Basketbol takımında Başantrenörlük görevine Aziz Akkaya getirildi.

Ajans Beşiktaş - Gün içerisinde Ayhan Avcı ile yollarını ayırma kararı alan Kadınlar Basketbol Süper Lig ekibi Beşiktaş GKN Kargo Kadın Basketbol takımı, Başantrenörlük görevi için Aziz Akkaya ile anlaşmaya vardığını duyurdu.

Aziz Akkaya ile anlaşıldı

Kulüpten yapılan açıklamada, "Beşiktaş GKN Kargo Kadın Basketbol Takımımızın Başantrenörlük görevine Aziz Akkaya getirildi. Beşiktaş GKN Kargo Takımımızın Başantrenörlük görevi için tecrübeli çalıştırıcı Aziz Akkaya ile sözleşme imzalandı.

En son Çukurova'yı çalıştırdı

Aziz Akkaya son olarak Çukurova Basketbol takımının Başantrenörlük görevini üstlenmiştir" ifadelerine yer verildi.

Aziz Akkaya kimdir?

27 Mayıs 1967 İstanbul doğumlu olan Aziz Akkaya, antrenörlük kariyerine 1983 yılında Nişantaşı Spor’da başladı. Uzun süre burada yardımcı antrenörlük görevini üstlenen Aziz Akkaya, 1987 yılında İstanbulspor’da yardımcı antrenör olarak görev aldı.

1988-1989 sezonunda Beşiktaş’ta yardımcı antrenör olarak görev almaya başlayan tecrübeli çalıştırıcı, 1991-1992 sezonunda Kadın Basketbol Takımı Başantrenörlüğünü yapmaya başladı. Uzun yıllar camiamızda görev alan Aziz Akkaya, altyapı ve A Takımda birçok başarıya imza attı. Kadın Basketbol Takımını 2004-2005 sezonunda Türkiye Ligi Şampiyonluğu’na taşıyan Aziz Akkaya, 2006 yılında Cumhurbaşkanlığı Kupası’nı kazanan Kadın Basketbol Takımının başında yer aldı.

Son olarak 2016-2019 yılları arasında 3 sezon Kadın Basketbol Takımının Başantrenörlük görevini yürüten Aziz Akkaya, 27 sene hizmet ettiği siyah-beyaz formayla ligde ve kupalarda birçok kez finale taşıdı.

Aziz Akkaya; 2013-2014 sezonunda Botaşspor’u, 2014-2015 sezonunda da Edirnespor’u, 2020-2021 sezonunda Elazığ İl Özel İdare’yi, 2021-2022 sezonunda Çukurova Basketbol’u çalıştırdı ve Türkiye Kupasını kazandırdı.

Türkiye Basketbol Federasyonu’nda (TBF) uzun yıllar görev alan ve özellikle Altyapı Milli Takımlarında birçok başarıya imza atan Aziz Akkaya, son olarak TBF Kadın Milli Takımlar Altyapı Koordinatörlüğü ve A Milli Kadın Takımı Yardımcı Antrenörlüğü görevlerini üstlendi. (Ajansspor)