Beşiktaş 4 farklı sistem üzerinde çalışıyor

Beşiktaş 4 farklı sistem üzerinde çalışıyor

Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın milli ara ve ardından gelen bay durumu yüzünden takımı adeta sezon başı kampına aldı. Sadece taktik değil fizik kondisyonda yükledi.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş’ta teknik direktör Sergen Yalçın milli ara ve ardından gelen bay durumu yüzünden takımı adeta sezon başı kampına aldı. Sadece taktik değil fizik kondisyonda yükledi. Yalçın özellikle küskünler Ljajic ve Vida başta olmak üzere pek çok oyuncular birebir ya da gruplar halinde görüşmeler yaptı. Herkese moral aşılayıp, artık yeni bir döneme başladıklarını anlattı.

Sergen Yalçın'ın idmanlardaki denemeleri ise dikkatlerden kaçmıyor.

4-4-2: Ljajic ve Ghezzal’ı kanatlara atıyor. 10 numarasız oyunu deniyor. İkisinin de orta saha oynama özeliklerini kullanıyor. Atiba ve Josef’la göbeği kullanıyor. Aboubakar’ın yanında Larin’e ve milli takım dönüşü Güven'e şans veriyor.

4-1-3-2: Atiba’yı yavaş yavaş kenara çekmek isterken Josef’i tek ön libero oynatıyor. Ljajic’ı ortada kullanıp, Ghezzal ve Hasic’i hücum kanatlara atıyor. Aboubakar’ın yanında Güven ve Larin’in yanı sıra Töre’yi de deniyor. 

4-3-3: Josef, Dorukhan ve Atiba ile dirençli bir orta saha planlıyor. Ghezzal, Töre ve Aboubakar’la işi önde bitirecek bir sistem üzerinde duruyor.

3-5-2: Sergen Yalçın’ın sürprizi. Oyunun merkezinde Josef oluyor. Dorukhan ve Atiba etrafında. Ljajic ve Ghezzal kanatlarda. Aboubakar önde. Yanındaki forvetler değişiyor. (Fotospor)

Etiketler :