Beşiktaş, adını tarihe yazdırmak istiyor!

Beşiktaş, adını tarihe yazdırmak istiyor!

Beşiktaş, Şampiyonlar Ligi'nde tarihin eşiğinde. Siyah Beyazlılar, konuk edeceği Monaco'yu yendiği takdirde 4'te 4 yapacak ve Devler Ligi'nde en fazla puanı toplayan Türk temsilcisi olarak tarihe geçecek.

Ajans Beşiktaş - Süper Lig’te Aytemiz Alanyaspor’u mağlup ederek 4 hafta sonra galip gelen Beşiktaş, gözünü Şampiyonlar Ligi’ne çevirdi.

Siyah beyazlılar çarşamba akşamı G Grubu’nun 4. maçında Monaco’yu ağırlayacak.

Grubunda 3’te 3 yapan ve 9 puanla zirvede yer alan Beşiktaş, karşılaşmadan 3 puan kazanması durumunda adını son 16 takım arasına yazdırmayı garantileyecek.

Siyah beyazlılar 4’te 4 yaparak 12 puana ulaşması halinde, Türk futbol tarihinde bir ilki daha gerçekleştirmiş olacak. Şampiyonlar Ligi’nde ilk 3 maçını kazanan ilk Türk takımı olan Beşiktaş, Monaco maçından 3 puanla ayrılırsa devler ligi grup aşamasında 4’te 4 yapan ve en fazla puanı toplayan Türk temsilcisi olacak.

Bu alanda rekor 2007-2008 sezonunda 11 puan toplayan Fenerbahçe’de bulunuyor. Geçen sezon da Şampiyonlar Ligi’nde mücadele eden Beşiktaş, 7 puan toplamış ve grubunu 3. sırada tamamlamıştı. (Ntv Spor)

Etiketler :