Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan önemli açıklamalar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'dan önemli açıklamalar

Beşiktaş Başkanı Fikret Orman, beIN Sports'a özel açıklamalarda bulundu.

Ajans Beşiktaş - Beşiktaş Başkanı Fikret Orman'ın açıklamalarından öne çıkan satırlar şöyle:

UZAKDOĞU AÇILIMI

"Uzakdoğu'ya gittik ama hemen olacak ilişkiler değil. İngiliz, İspanyol takımları bu işe 25 sene evvel başladı. Bir gitmeyle bunu halledemeyiz. Ancak çok önemli işler yaptık. Sponsorluklar Türkiye'nin doğundan geliyor bizim de oralara açılmamız lazım.

Futbol Takımımız bu yaz Japonya ve Malezya'ya gidebilir. Tüm kulüpler olarak oraya açılmayı düşünmeliyiz. Kagawa'nın transferinden önce Beşiktaş'ı Japonya'ya tanıtma fikrini hayata geçirmiştik.

Japonya'nın yayıncı kuruluşu ile görüştük. röportaj yaptık. Beşiktaş'ın etkisi Japonya'da 100 ise Kaagawa'nın gelmesiyle bu etki 200 oldu.

ŞENOL GÜNEŞ

Şenol Hoca şu an Milli Takım'ın başında ama Beşiktaş'ın teknik direktörü. Şu anda Milli Takım'dan ücret almıyor ve giderleri Beşiktaş tarafından ödenmiyor. Haziran'da Milli Takım'a geçecek. Beşiktaş olarak hocamızın Milli Takım'a gitmesinden gurur duyuyoruz.

Türkiye'de bu tarz şeyler duygusal kırılmalara neden oluyor ama bu tür şeyler dünyada çok oluyor. Herhangi bir sıkıntımız yok. İnşallah hocamız 2002'de başarıları tekrarlar, bu da bana ve camiama gurur kaynağı olur.

Şenol Hoca ile aramızda para, tazminat konuşması geçmedi. Daha önce de bir basın toplantısı yapmıştık. Şenol Hoca, bizle çalışmayı istemediği an bırakır. Beşiktaş'ta öyle hoca gidip gelmesi artık yok. Kontratların sonuna kadar devam ediyoruz. Tazminat konuşmadık.

Şenol Hoca, 1 Haziran'da başlamak için çok diretti. Ancak şu an iki maç var, Langaspor'dan bahsetmiyoruz, Milli Takım'dan bahsediyoruz. Ambleminde Türk bayrağı olan tek kulübüz, bu iki maça kim çıkacak? Yeni hoca belliyken başkasının çıkması normal değil.

YENİ HOCA

Guti'yi biraz görmek istiyoruz. Onun yetkisi biraz artacaktır, onu görmek istiyoruz. Şenol Hoca'ya bir kırgınlığım yok. Bu profesyonel bir ilişki.

İlk tercihimiz yeni teknik direktörün yerli olması ama yabancı da olabilir. Şu ana kadar kimseyle görüşme yapmadım. Önümüzdeki haftalardan itibaren görüşmelere başlayacağız.

Guti'ye şans vermemiz lazım. Şenol Hoca ile konuşacağız, onu biraz daha yetkilendirmesini isteyeceğiz ve bu şekilde fikrimiz netleşecek. Şenol Güneş'in fikirleri önemli ama bizim karar vermemiz lazım. Beşiktaş hocalığı zor bir görevdir.

Yeni hocayı Beşiktaş seçimlerine eşdeğer açıklayacağız. Seçimi kimin kazanacağı belli değil, yeni gelecek yönetime de haksızlık etmemek lazım. Sanırım lig bitmeden seçimi bitiririz.

GÖKHAN TÖRE VE TOLGA ZENGİN

Gökhan Töre ve Tolga Zengin'i severim. Biz bir daha ki dönemde ikisiyle de çalışmayı düşünmüyoruz. Tolga'yı anormal derecede severim, Gökhan'ı da severim. Başka takıma gitmelerini istedim, onlar da gitmek istemedi.

Kaleci Tolga seneye olmayacaksa, genç kalecimizin takımda şans bulmasını doğru bulmuyorum. Gökhan, kendini göstermek istiyorsa devre arasında 'Git oyna' dedik. Ücretini almak istiyorsa, saygı duyuyorum. Ancak biz seneye kalacakları oynatıyoruz.

KARİUS VE UTKU

Kalede Karius var ama Utku'nun oynamasını istiyorum. Utku ne zaman Beşiktaş'ın kalecisi olacak? Olaya Beşiktaş menfaati olarak bakıyoruz. Oyuncular haklı olabilir ama biz de kendimize göre haklıyız.

Tolga Zengin'i yönetim kadro dışı bıraktı. Sezon başında kendine güvenen bir kaleci, bize Karius'u aldırmamalıydı. Hem Tolga'ya, hem Karius'a hem de Utku'ya maaş ödüyorum. Onun için taraftarla karşı karşıya geldim, arkasında durdum ama misyonunu tamamladı.

Karius'un kaleciliği tartışılacak bir durum değil. Hatalı goller yedi ama ondan büyük beklentiler var ve bunlar genç çocuklar. Sezon sonuna kadar bizimle. İki yıllık kontratımız var, yeni hocayla durumunu konuşacağız.

TOLGAY ARSLAN

Tolgay Arslan'ın açıklamaları beni kızdırmadı, kırmadı. Açıkçası beklemediğim şeyler değildi. Bizim Gökhan Gönül'ü almamız gibi durum yok. kadro dışı bıraktık, karar verdik ve gittik. Ayrılmasını istemeseydik zaten ayrılmazdı. Allah yolunu açık etsin.

KAGAWA

Kagawa ile karşılıklı memnun kalırsak devam ederiz demiştik. Dortmund ile bir yıllık kontratı kaldı, burada kalmak isterse görüşmelere başlayacağız. Büyük ihtimalle hem Kagawa hem de Dortmund ile görüşmelere Nisan ayı gibi başlarız.

SEÇİM SÜRECİ VE AHMET NUR ÇEBİ

Ahmet Nur Çebi'nin aday olması beni üzmez. O da söyledi, ben adayı olduğum sürece aday olmayacak. Benim zaten son dönemim. 6,5 sene beraber çalıştık, birbirimizi iyi tanıyoruz. Onunla karşı karşıya kalmamız doğru olmaz. Zaten o da aday olmayacağını söyledi.

Benden daha iyi bir başkanlık yapacak varsa kendim göreve gelmesini isterim. Bizde şimdi birileri hava atmaya çalışıyor, bağrışıyorlar, gündemde kalmak istiyorlar. Gelin aday olun, hala 1,5 ay var. On iki maçı kaybetsek, Allah neler konuşuluyordu şu anda.

YABANCI FUTBOLCU KONUSU

Yabancı konusunu tartışacağız. Kulüplerin sportif direktörler görüştü. Ben yabancı sayısının indirilmesi taraftarı değilim. Yerli oyuncu oynatmak, prim olarak desteklenmeli. Bu dakikadan sonra sınır gelmesi doğru olmaz. Yerli de sınır yok, oynatabilirsiniz.

Belki Ziraat Türkiye Kupası'nda komple yerlilerle oynanabilir. Bunu yarın Kulüpler Birliği toplantısında tartışacağız."

Etiketler :