Beşiktaş Dergisi'nden Murat 131 sürprizi

Beşiktaş Dergisi'nden Murat 131 sürprizi

Beşiktaş Dergisi, resmi siteden yayımlanan Aralık sayısında klasik otomobillere yer ayırdı. 

2017 itibariyle 40. yılını kutlayan Murat131'ler ile Beşiktaş'ın biraya geldiği ressam Nihat Evren Derman'ın imzasını taşıyan Arabalılar Dolmabahçe'de adlı çalışmanın dijital posteri derginin son sayısının en ilgi çeken içeriklerinden biri oldu.

Aralık sayısı itibariyle Beşiktaş Dergisi'nde "Her detayda Beşiktaş" adlı köşesiyle tam 5 yılı geride bırakan Nihat Evren Derman son çalışmasıyla ilgili şu ifadeleri kullandı: 

"Bildiğiniz üzere Beşiktaş Dergisi'nde 2013 Aralık sayısından bugüne çalışmalarım yer alıyor. Bugüne kadar 60 çalışmam dergimizin sayfaları aracılığıyla taraftarlarımızla buluştu.5. yılımı doldurduğum senenin son sayısında yüzlerde tebessüm uyandıran bir çalışmaya imza atmak istedim.Özellikle 80 kuşağı ve yaşça daha büyük olan hemen herkesin Murat131'lerle teması olmuştur. Birinin ilk arabası, bir diğerinin düğün arabası ya da çoğumuzun araba kullanmayı öğrendiğimiz ilk otomobildi 131'ler. TİKOD'un (Tofaş İlk Klasik Otomobilciler Derneği), faaliyetleri ile yeniden bu otomobillerin adını sıklıkla duymaya başladık. 

Beşiktaşımız'a ait Karakartal, Namağlup Şampiyon lakaplarının yanında Arabalılar Takımı'nın olduğunu göz önünde bulundurarak Murat 131'ler ile Beşiktaşımızı bir araya getirmek istedim.Beşiktaş'ın sadece saha içinden ibaret olmadığını, renk ve konu yelpazesinin çok geniş olduğunu her fırsatta vurgulamaya gayret ediyorum. 

Sportif temalı dergiler içinde sanatsal içeriği olan ilk ve tek dergi olma özelliğimizi koruyor olmamızın da, Beşiktaş Dergisi'ni farklı kılan özelliklerden biri olduğunu düşünüyorum."

Beşiktaş Genel Kurul Üyesi Kemal Osman Soydemir'in koleksiyonunda yer alan Arabalılar Dolmabahçe'de adlı tablo 50x70cm boyutlarında olup ve tuval üzeri yağlıboya tekniği ile yorumlandı.

Etiketler :