Gürel Yurttaş

Gürel Yurttaş

Beşiktaş dikkat! Düğmeye bastılar yine...

Her şey Fenerbahçe-Beşiktaş maçıyla başladı.

Maçtan bir gün öncesine kadar; "Bu Beşiktaş ligin en iyisi" diyenler, "Sahada bileğini bükemeyenler" Fenerbahçe maçından sonra yaylım ateşe başladılar.

Sanki Fenerbahçe tek kale oynamış, 5 topu direkten dönmüş, 3 nizami golü sayılmamış, atakları ofsaytlarla kesilmiş gibi... Beşiktaş'ın çok kötü takım olduğunu, iki pas bile yapamadığını, hakemlerin yardımıyla buralara kadar geldiğini defalarca kez tekrarladılar.

Yok efendim bilmem ne maçında Quaresma kırmızı kart görmeliymiş; görmemiş!

Yok efendim bir başka maçta rakibinin hakkı yenmiş!

Hele de son hafta... 

Gözleri var; görmüyorlar! Bursaspor maçında Gökhan Gönül'e yapılan penaltıyı veren hakemi eleştiri tahtasına koyuyorlar. Penaltı daha nasıl olsun? Ne Gökhan'ı düşürenin kolunda gözleri, ne de ayaklarında... 

Kulakları var, duymuyorlar! Sow'un Antalyaspor maçındaki röveşatasına golü vermeyip, faul veren hakem Cüneyt Çakır'a veryansın ediyorlar. Halbuki "Hakem golü vermeliydi" diyen eski hakem yorumcuları kadar; hatta onlardan daha çok "Hakem haklıydı" diyen yine eski hakem yorumcular da var.

Ama yok!

İlle de etkileyecekler beyinleri!

Dikkat edin! Bir gün televizyona çıkıyor biri, Cüneyt Çakır'ı ve o pozisyonu "Fenerbahçe'ye yapılan büyük haksızlık" diye gündeme getiriyor... Ertesi gün "Fenerbahçeliler Futbol Federasyonu'na gidecek" haberi yayılıyor, hiç ilgisi yokken kupada Amedspor'la Fenerbahçe'nin oynadığı maçtan sonra Fenerbahçeli bir yönetici yine Sow'un pozisyonu, Quaresma kırmızı kart görmedi, TFF'ye Beşiktaş ilişkileri, diye çıkıp gazetecilerin karşısına konuşuyor.

Ne oluyor? Ne olacak; "Hakemler Beşiktaş'ı kolluyor" görüşünü beyinlere çivi gibi çakmak istiyorlar ısrarla...Kendilerinin hakkı yeniyormuş; nasıl oluyorsa...

Şimdi yeni bir haftanın eşiğindeyiz ya... 

Etkileyecekler Beşiktaş maçını yönetecek hakemi akıllarınca... Zaten atanmış genç bir hakem; Kasımpaşa maçına... Gözdağı verecekler; hesapta!

Bu ne telaş! 

Bu ne panik!

Diyelim ki; dediğiniz gibi bazı pozisyonlarda hakem hataları oldu.Bu ne ilk, ne de son olacak! Futbol oynandığı sürece bu tip pozisyonlar hep yaşanacak!

Siz çıkacaksınız sahaya, mücadelenizi yapacaksınız.

Beşiktaş öyle bir kültür ki... 

Ne demişki Kara Kartal'ın sembol ismi Vedat Okyar;  bir maç sonrası hakemden yakınan Beşiktaşlı bir delikanlı futbolcuya:

"Sen Beşiktaş'san hakemi de yeneceksin. Hakemi yendiğin zaman kazanacaksın."

Böyle bir anlayışı olan kulübe "Hakem de hakem hakem de hakem" diye yüklenmek ayıp olmuyor mu?

Ne istiyorsunuz? İlle de Beşiktaşlı yöneticilerin de çıkıp karşılık vermesini; zor günlerden geçen ülkemizde yeni bir kavga çıkmasını mı?

Önceki ve Sonraki Yazılar