1. HABERLER

  2. FUTBOL

  3. FUTBOL HABER

  4. Beşiktaş, F.Bahçe'ye karşı kararını verdi!
Beşiktaş, F.Bahçe'ye karşı kararını verdi!

Beşiktaş, F.Bahçe'ye karşı kararını verdi!

Beşiktaş yönetimi, F.Bahçe'den gelen açıklamalara karşı cevap vermeme, yerine sahada konuşma kararı aldı.

A+A-

Sezon başından bu yana hiçbir takımla polemiğe girmeyen, sadece hedefleri yolunda ilerleyen siyah-beyazlılar sahada sergilediği futbolla da tüm kamuoyunu takdirini kazanırken yönetimin bu kararı almasının altında ise iki temel faktör bulunuyor.

İlki F.Bahçe ile hemen ardından oynanacak kritik Dinamo Kiev maçı düşünülerek takımı motive etmeye çalışırken strese sokmamak. İkincisi ve en önemlisi ise diğer bir ezeli rakip G.Saray’ın yaşadığı duruma düşmemek.
 
G.Saray'da başta başkan Dursun Özbek ve teknik direktör Jan Olde Riekerink F.Bahçe maçı öncesi yaptıkları açıklamalarda 17 yıllık hasretin bu sene biteceği vurgulayarak iddialı konuşmuşlardı. Ancak Kadıköy’de sezonun en silik futbollarından birini ortaya koyan sarı-kırmızılılar sahadan yine yenilgiyle ayrılırken, ezeli rakibine karşı deplasmandaki kazanamama serisi 18 maça çıktı.

Bütün bunlar göz ö nüne alındığında Kadıköy’e mutlak galibiyet parolasıyla gidecek olan siyah-beyazlıların önceliği 11 yıllık özlemi bitirmek ve aradaki puan farkını mümkün olduğunca açmak. Ancak bunu yaparken de bu senenin sloganı olan Efendi’ duruşundan hiç ödün vermeden Beşiktaş’a yakışır oyun sergilemek. (Vatan / Erdal Cömert)

Önceki ve Sonraki Haberler